Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4482
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Licealistki w finale

Piątek, 2 kwietnia 2021, 9:35
Aktualizacja: 11:37
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Licealistki w finale
Fot. organizatorzy
Siódma edycja Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" w całości odbywa się formule on–line. Po etapie wojewódzkim Olimpiady znamy już najlepsze drużyny w kraju, które 16 kwietnia powalczą w wielkim finale.

Dolny Śląsk będzie reprezentowany przez Amelię, Klaudię i Wiktorię - uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Wałbrzychu, które wygrały etap wojewódzki wykazując się największą wiedzą o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów dolnośląskich szkół.
- To już kolejny sukces tej drużyny. W poprzedniej edycji Olimpiady uczennice z IV LO również wygrały półfinał. Tematyka ubezpieczeń społecznych nie jest łatwa, ale dziewczyny ciężko pracują i angażują się w dodatkowe formy rozwijania wiedzy ubezpieczeniowej – mówi Magdalena Walter, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w wałbrzyskim ZUS. - Prowadzenie działalności gospodarczej i wynikające z tego obowiązki ubezpieczeniowe, prawo do świadczeń, historia ubezpieczeń społecznych – to niektóre tematy, jakie pojawiły się w zestawie pytań testowych.

Od roku szkolnego 2021/2022 Olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Laureaci olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Dodatkowo – dzięki współpracy ZUS z uczelniami – laureaci olimpiady otrzymują indeksy na wybrane kierunki np. administracyjne, prawne i ekonomiczne. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy rywalizują w olimpiadzie, najpierw uczestniczą w autorskim programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Każdego roku w lekcjach bierze udział do 30 tysięcy uczniów z ponad tysiąca szkół.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group