Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Listy Lewicy

Piątek, 30 sierpnia 2019, 16:37
Aktualizacja: Niedziela, 1 września 2019, 10:09
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Listy Lewicy
Fot. Robert Bajek
Na Placu Magistrackim odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, dotycząca rejestracji list wyborczych przez wałbrzyską Lewicę.

- Dzisiaj rejestrujemy listy Lewicy w Okręgu Wałbrzyskim. Zebraliśmy blisko 10 000 podpisów, a żeby zarejestrować listę wystarczy 5000. To świadczy o tym, że cała lewica i cały komitet wyborczy się zmobilizował i dobrze zorganizował. To dobry prognostyk przed wyborami. Uwidaczniamy i pokazujemy, że ta współpraca jest bardzo dobra i że chcemy odegrać poważną rolę w wyborach - powiedział Marek Dyduch.

Lewicę tworzą: SLD, którego przewodniczącym jest Włodzimierz Czarzasty, Wiosna Roberta Biedronia i Razem Adriana Zandberga. Podczas dzisiejszej konferencji nie zostali przedstawieni wszyscy kandydaci Lewicy. Wiemy, że "jedynką" Lewicy w Okręgu Wałbrzyskim jest Marek Dyduch. Na miejscu drugim jest reprezentujący Wiosnę Mariusz Kotarba, a listę zamyka Anna Stabrowska z Partii Razem. O fotel Senatora w okręgu wałbrzyskim z ramienia Lewicy ubiegać się będzie Szymon Chojnowski.

Jeżeli chodzi o program Lewicy, będzie on przedstawiany w najbliższych dniach - podobnie jak pełna lista kandydatów. Kilka słów dotyczących założeń Lewicy i planowanych działań powiedział Mariusz Kotarba:

Łączy nas przyszłość. To nasze hasło wyborcze. Ta przyszłość nadchodzi. To od nas zależy czy będziemy spoglądać w przeszłość czy skupimy się na przyszłości. Lewica jest gotowa sprostać wyzwaniom przyszłości. Idziemy do tych wyborów z przygotowanym programem, który ma zaspokajać podstawowe potrzeby Polek i Polaków. Ten program będziemy przedstawiać w ciągu najbliższych tygodni. Chcemy Polski w której wszystkim będzie się lepiej żyło. Naszym celem będzie zaspokajanie potrzeb Polek i Polaków. Chcemy Polski w której ochrona zdrowia będzie na najwyższym poziomie. Proponujemy aby to każdy z nas mógł się dostać do lekarza specjalisty w ciągu maksymalnie 30 dni. Leki na receptę to koszt maksymalnie 5 złotych. Ochrona środowiska, przyroda, klimat to będą najważniejsze z naszych działań. Sprawimy, że edukacja będzie gotowa wejść w przyszłość, przygotować młodych ludzi do funkcjonowania w zmieniającym się rynku. O tym wszystkim powiemy w ciągu najbliższych dni.

Z kolei Anna Stabrowska powiedziała:

Mamy tutaj w naszym okręgu naprawdę wspaniałą listę. Mamy w zasadzie cały przekrój społeczny. Są osoby w różnym wieku, z różnym doświadczeniem, z różnym wykształceniem. Osoby, które wiedzą jakie są potrzeby i jakie są problemy Polaków. Bardzo się cieszymy, że udało nam się porozumieć. Spotkaliśmy sie w pół drogi i wypracowaliśmy naprawdę bardzo dobry program, w którym ani pracownicy budżetówki, ani inne grupy społeczne nie zostaną pominięte. Program w którym wreszcie będziemy mogli postawić na równość, na prawa człowieka, na ochronę klimatu. Mamy nadzieję, że lewica z dużym impetem powróci do parlamentu.

Twoja reakcja na artykuł?

14
41%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
9%
Złości
15
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group