Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 3596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Longin Pastusiak odwiedził Wałbrzych

Piątek, 19 listopada 2010, 12:06
Aktualizacja: 18:48
Autor: Sven
Wałbrzych: Longin Pastusiak odwiedził Wałbrzych
Longin Pastusiak i Józef Wiłkomirski popierają kandydaturę Henryka Gołębiewskiego na stanowisko prezydenta Wałbrzycha
Fot. Sławomir Pawlik
Cały dzień poświęcił Wałbrzychowi i jego mieszkańcom były Marszałek Senatu RP, ale przede wszystkim znawca zagadnień politycznych, profesor Longin Pastusiak.

W trakcie konferencji prasowej w siedzibie SLD profesor Pastusiak zapewnił, że Henryk Gołębiewski jest parlamentarzystą na szóstkę i będzie znakomitym prezydentem miasta.
- W samorządzie, w ogóle w życiu społecznym, liczy się przede wszystkim doświadczenie, a nie obietnice typu: „co zrobię jak mnie wybierzecie”. Henryk Gołębiewski ma doświadczenie i może powiedzieć, co już zrobił. Poza tym jest niezwykle wrażliwym człowiekiem dialogu. Polityka jest właśnie sztuką dialogu i osiągania kompromisów, dlatego zazdroszczę wałbrzyszanom takiego kandydata na prezydenta – komplementował profesor Pastusiak

W podobnym tonie wypowiadał się o kandydacie lewicy Józef Wiłkomirski. Sam kandydat powiedział, że nie wie, z kim zmierzy się w drugiej turze wyborów, ponieważ przewidywane jest duże rozłożenie głosów w pierwszej turze.

Wykład pt. ”Wybory w Stanach Zjednoczonych” wygłoszony przez profesora w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej wypełnił salę studentami i nie tylko. Takich wykładów zawsze słucha się z zainteresowaniem ze względów merytorycznych, z powodu barwnego języka i licznych anegdot. To wielkie atuty Longina Pastusiaka.

Na koniec profesor odwiedził także Galerię pod Atlantami, by spotkać się i zamienić kilka słów, jak profesor z profesorem i senator z senatorem, ze Stanisławem Nicieją, który miał tam swój wykład o Cmentarzu Łyczakowskim.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group