Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5441
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Małżonkowie z kartoteką

Sobota, 12 czerwca 2021, 9:52
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Małżonkowie z kartoteką
Fot. KMP Wałbrzych
To miała być dla policjantów ruchu drogowego kontrola związana z przekroczeniem przez kierującego dozwolonej prędkości. Mężczyzna nie zatrzymał się jednak w wyznaczonym przez funkcjonariuszy miejscu, ominął ich i podjął ucieczkę. Mundurowi wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i rozpoczęli pościg, który zakończył się już po kilkudziesięciu sekundach, kilka ulic dalej.

Do zdarzenia doszło 10 czerwca przed godziną 19:00. Wałbrzyscy policjanci zmierzyli prędkość jadącego ul. Świdnicką samochodu osobowego i podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli drogowej, gdyż kierujący przekroczył ją o 19 km/h na obszarze zabudowanym. Kiedy funkcjonariusz wyszedł z tarczą na jezdnię, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę ulicami Podgórza, a następnie Rusinowej. Ostatecznie podejrzany został zatrzymany na ul. Głuszyckiej.

Funkcjonariusze dokonując sprawdzenia ustalili, że 32-letni mieszkaniec mieszkaniec powiatu jaworskiego był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie oraz Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu i Legionowie za oszustwa i najbliższe lata spędzi w więzieniu. Jego małżonka – 26-latka - również była poszukiwana przez ten sam sąd, Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, a także przez Prokuraturę Rejonową w Lublinie, Wałbrzychu, Lwówku Śląskim oraz Pszczynie.

Oboje przez wiele lat nie wyjdą teraz z więzienia, gdyż popełnili szereg oszustw internetowych na mieszkańcach całego naszego kraju. Kobieta została przewieziona do Zakładu Karnego we Wrocławiu, a mężczyzna do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd także trafi do więzienia.

32-latek odpowie również za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Grozi mu dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 5. Prowadzony przez mężczyznę samochód trafił na parking strzeżony.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
3
27%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group