Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3147
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Mamy nowego wojewodę

Piątek, 28 lutego 2014, 13:07
Autor: red
REGION: Mamy nowego wojewodę
Fot. www.tomaszsmolarz.pl
Premier Donald Tusk podpisał dymisję dotychczasowego wojewody dolnośląskiego – Aleksandra Marka Skorupy. Jego miejsce zajął Tomasz Smolarz, zastępca burmistrza Dzierżoniowa.

Tomasz Smolarz:

Urodzony 6 sierpnia 1966 roku, mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, żonaty, 15-letnia córka. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie a w roku 1992 studia na Politechnice Wrocławskiej na kierunku budownictwa lądowego.

W latach 1992-1998 inspektor ds. budownictwa w Urzędzie Miejskim w Dzierżoniowie, 1998-2002 wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie, 2002-2007 zastępca burmistrza Dzierżoniowa. Członek wielu organizacji społecznych, m.in. Obywatelskiego Bloku Samorządowego, MZKS Żagiew Dzierżoniów, Stowarzyszenia na rzecz Remontu i Renowacji Zabytkowego Kościoła pw. Św. Jerzego i Związku Kynologicznego. Członek Rady Nadzorczej Fundacji Salus ProFamilia. Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej i członek władz miejskich i powiatowych PO od początku jej powstania a obecnie członek Rady Regionu Dolnośląskiego PO. W wyborach do Sejmu RP 21 października 2007r. uzyskał 8208 głosów, uzyskując mandat parlamentarzysty. Członek Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu oraz Komisji Skarbu Państwa.

W pracy parlamentarnej działa głównie w trzech dziedzinach: infrastruktury, gdzie stawia sobie za cel dbałość o pełne wykorzystanie środków pomocowych z Unii Europejskiej ze szczególnym naciskiem na budowę drogi Dzierżoniów – Łagiewniki, obwodnic Dzierżoniowa, Bielawy i Piławy Dolnej, realizację zadania pn. „Modernizacja i rozbudowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej Powiatu Dzierżoniowskiego” oraz włączenia do programu budowy dróg krajowych i autostrad drogi S-5 Wrocław-Łagiewniki-Kłodzko do granicy z Czechami. W dziedzinie kultury fizycznej i sportu jego podstawowe działania zmierzają do sprawnej organizacji turnieju finałowego w piłce nożnej EURO 2012, ze szczególnym uwzględnieniem włączenia się powiatu dzierżoniowskiego, poprzez organizację w Dzierżoniowie centrum pobytowo-treningowego dla jednego z finalistów.

W sferze samorządności działa na rzecz doprowadzenia do wyborów w okręgach jednomandatowych, decentralizacji władzy publicznej oraz pobudzenia aktywności młodzieży, mającego na celu pogłębienie wiedzy obywatelskiej oraz umacnianie więzi patriotycznych.

www.tomaszsmolarz.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group