Głuszyca: Maraton MTB w Głuszycy za nami

Piątek, 5 sierpnia 2011, 14:25
Aktualizacja: 14:28
W Głuszycy kolarze specjalizujący się w MTB rywalizowali w maratonie.

Trasa początkowo wiodła po nawierzchni asfaltowej, ale później zawodnicy musieli uporać się z trudnymi leśnymi podjazdami i szybkimi zjazdami.

W tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy Jamy Wałbrzych w składzie: Adam Drahan, Maciej Kaczmarek, Szymon Woźniak i Dawid Bujalski (startowali na dystansie mega), Tomasz Mach i Krzysztof Rubka (startowali w giga).

Ten start był dla naszych zawodników dość pechowy. Dawid Bujalski zerwał łańcuch, a Szymon Woźniak złapał kapcia. Okazało się, że te problemy miały decydujący wpływ na końcowe pozycje naszych zawodników. Maciej Kaczmarek ukończył wyścig na 35. miejscu w kategorii M2, co dało mu 80. miejsce w open. Szymon Woźniak zajął 6. miejsce w M1 i 83. w open. Dawid Bujalski został wykluczony z wyścigu, a najlepiej wypadł najbardziej doświadczony z naszych kolarzy - Adam Drahan, który zajął 66. lokatę w open.

W giga walka była również bardzo zacięta. Tomasz Mach zajął 17. pozycję w „generalce”, a w swojej kategorii M2 był 11. Krzysztof Rubka zajął 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej, przyjeżdżając na 44. miejscu w open.