Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcin Mróz zrezygnował z pracy w komisji edukacji i kultury

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 5 marca 2013, 12:56
Aktualizacja: 23:02
Autor: PAW
Fot. PAW
Na ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany składu komisji osobowej rady miasta. Konkretnie chodziło o to, że z pracy w komisji edukacji i kultury zrezygnował radny WWS–u Marcin Mróz.

Marcin Mróz złożył pisemną rezygnację z pracy w tej komisji. Nie podał przyczyny, ale można się domyślać, że chodzi o sposób wyrażania opinii przez tę komisję. Konkretnie należy przypomnieć sytuację z planowaniem budżetu na 2013 rok. Wtedy komisja edukacji i kultury wyraziła opinię, że nie należy obniżać budżetu Zespołowi Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Na sesji członkowie tejże komisji zagłosowali jednak inaczej i uznali, że budżet ZPiT „Wałbrzych” należy obniżyć.

Zdaniem niektórych radnych praktykę rezygnowania z pracy w poszczególnych komisjach należy ukrócić i są one niedopuszczalne. Uważa tak m.in. radny Piotr Kwiatkowski.
- Uważam, że radni, którzy rezygnują z pracy w komisjach powinni mieć potrącaną część diety – uważa Kwiatkowski. – Są takie przypadki, że niektórzy radni bez przerwy opuszczają spotkania komisji lub wychodzą w trakcie takich spotkań.

Przewodnicząca Rady Miasta - Maria Romańska - podkreśla, że już wielokrotnie podnosiła temat obecności na komisjach.
- Powinniśmy się nad tą sprawą zastanowić i ją przedyskutować, bo faktycznie trzeba znaleźć jakieś instrumenty, które spowodują, że radni będą aktywnie uczestniczyć w pracach komisji.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group