Kraj: Marek Swoboda wbiegł na Kasprowy Wierch

Sobota, 15 października 2011, 13:17
Aktualizacja: 13:18
Bieg na Kasprowy Wierch był jednocześnie finałem Montrail Ligi Biegów Górskich.

Marek Swoboda przez pięć miesięcy wziął udział w 15 biegach Ligi Biegów Górskich (m.in. Biegu na Chełmiec, Sudeckiej Setce, Maratonie Karkonoskim i Biegu 7 Dolin).

W kategorii OPEN mężczyzn Swoboda został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Zwyciężył za to w kategorii wiekowej Masters (M40-49). W kategorii „Najlepszy biegacz górski na długim dystansie” zajął trzecie miejsce za Danielem Wosikiem i Marcinem Świercem. Klub Byledobiec Anin, którego barwy reprezentował Swoboda przez cały sezon biegowy zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej za RMD Montrail Team i Salomon Suunto Team. Zwycięzcami Ligi Biegów Górskich w OPEN zostali Daniel Wosik z RMD Montrail Team oraz Anna Celińska z Byledobiec Anin.

Tymczasem w Silesia Półmaratonie, który odbył się w Chorzowie, zwyciężył Daniel Woch z Częstochowy. Na trasie 21 km zobaczyliśmy dwóch wałbrzyszan. Jarosław Cieśla przybiegł do mety na 144. miejscu, a Grzegorz Pogorzelski ukończył bieg na 331. miejscu.