Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Mariusz Jarek z MTB Wieży Anny Szczawno–Zdrój Mistrzem Polski

Sobota, 9 lipca 2011, 18:23
Aktualizacja: Niedziela, 10 lipca 2011, 16:20
Autor: PAW
Szczawno-Zdrój: Mariusz Jarek z MTB Wieży Anny Szczawno–Zdrój Mistrzem Polski
Fot. PAW
Dziś na Słonecznej Polanie w Szczawnie–Zdroju rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Four Cross–ie.

Zawody, które odbyły się na Słonecznej Polanie, na świetnie przygotowanym torze, były jednocześnie Mistrzostwami Polski w tej niezwykle widowiskowej dyscyplinie sportu oraz III edycją tegorocznego Pucharu Polski. W gronie faworytów w rywalizacji Elity od początku wymieniano kolarzy miejscowego klubu MTB Wieża-Anna Szczawno-Zdrój. Wystarczy powiedzieć, że w dwóch poprzednich latach mistrzem kraju zostawał zawodnik ze Szczawna-Zdroju - Piotr Paradowski. On też był głównym kandydatem do złotego medalu w dzisiejszych zawodach.

W rywalizacji Elity o tytuł walczyło 17 zawodników. Po wyścigach eliminacyjnych, w których świetnie radzili sobie zwłaszcza Piotr Paradowski, Robert Kulesza oraz Szymon Smołka, najlepsza 16 została podzielona na 4-osobowe grupy. Awans do następnej rundy wywalczyli dwaj najlepsi w poszczególnych wyścigach.

W pierwszym ćwierćfinale promocję do półfinału udało się zdobyć Remkowi Oleszkiewiczowi oraz Dawidowi Niesłańczykowi. Dość niespodziewanie już w ćwierćfinale odpadł rewelacyjnie dotąd jeżdżący Szymon Smołka. Na pocieszenie pozostaje mu fakt, że w Szczawnie-Zdroju zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów. Drugi ćwierćfinał był popisem kolarzy Wieży-Anny. Wygrali Mariusz Jarek i Łukasz Baran, a upadek zaliczył Bartosz Giemza. W kolejnym ćwierćfinale od początku prowadził Piotr Paradowski i pewnie zwyciężył wyprzedzając Mateusza Szewczuka. Wreszcie w czwartym ćwierćfinale górą byli Robert Kulesza i Maciej Chmiel.

Niezwykle emocjonujące i pełne niespodzianek były wyścigi półfinałowe. W pierwszym półfinale wygrał Mariusz Jarek ze Szczawna-Zdroju przed Dawidem Niesłańczykiem z Rybnika, Remkiem Oleszkiewiczem z Zamościa i Łukaszem Baranem z Wieży-Anny.

Do największej sensacji dzisiejszych zawodów doszło w drugim półfinale, gdzie wygrał Maciej Chmiel z Lublina przed Robertem Kuleszą ze Szczawna-Zdroju, Mateuszem Szewczukiem z Zamościa i Piotrem Paradowskim reprezentującym gospodarzy. Paradowski był faworytem do końcowego triumfu, tymczasem półfinałowy wyścig ułożył się zupełnie nie po jego myśli. Natomiast o sporym szczęściu może mówić Robert Kulesza, który dosłownie na ostatnich metrach skutecznie finiszował i zajmując drugą lokatę zapewnił sobie udział w finale.

W finale pocieszenia, a więc w walce o pozycje 5-8, Paradowski udowodnił, że nieudany start w półfinale to był wypadek przy pracy i pewnie wygrał. Kolejne lokaty zajęli: Łukasz Baran, Remek Oleszkiewicz i Mateusz Szewczuk.

W wielkim finale już na jednym z pierwszych wiraży doszło do kolizji i w jej efekcie Maciej Chmiel nie ukończył zawodów. W zamieszaniu najlepiej poradził sobie kolarz gospodarzy – Mariusz Jarek i zdobył dość nieoczekiwanie złoty medal. Na drugim stopniu podium stanął zawodnik z Rybnika Dawid Niesłańczyk, a brązowy medal padł łupem Roberta Kuleszy z Wieży-Anny.

Wyniki:

Elita:
1.Mariusz Jarek (MTB Wieża-Anna Szczawno-Zdrój)
2. Dawid Niesłańczyk (Progress Rybnik)
3. Robert Kulesza (MTB Wieża-Anna Szczawno-Zdrój)

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group