Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Maseczka dla mieszkańca

Piątek, 24 kwietnia 2020, 9:21
Aktualizacja: Sobota, 25 kwietnia 2020, 9:09
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: Maseczka dla mieszkańca
Fot. red.
W związku z pandemią koronawirusa w Jedlinie–Zdroju w wyniku oddolnej inicjatywy przeprowadzona została akcja "Maseczka dla mieszkańca".

Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami i nakazami związanymi z koronawirusem COVID-19 przebywając w przestrzeni publicznej, poza miejscem zamieszkania, należy zakrywać nos i usta. Dla wielu osób zdobycie maseczki było bardzo trudne lub wręcz niemożliwe, ponieważ maseczki stały się towarem deficytowym. Dlatego właśnie w Jedlinie-Zdroju powstała oddolna inicjatywa "Maseczka dla mieszkańca", w ramach której rozpoczęto wytwarzanie maseczek ochronnych dla mieszkańców.

Jedlińskie Centrum Kultury udostępniło miejsce, w którym wolontariuszki szyły maseczki. Miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej włączył się w tę akcję, a jego pracownicy odbierali przekazywane materiały, a następnie dystrybuowali maseczki wśród mieszkańców. W całą akcję włączył się również lokalny samorząd, a Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju również wsparł tę inicjatywę i przekazał pulę maseczek dla mieszkańców. Dzięki tej akcji do mieszkańców trafiło łącznie 1000 maseczek. Organizatorzy dziękują zarówno darczyńcom, wolontariuszom szyjącym maseczki jak i wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanych w tę akcję.

Twoja reakcja na artykuł?

2
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
2
15%
Smuci
5
38%
Złości
3
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group