Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mega misja w PSP nr 15

Poniedziałek, 4 marca 2019, 14:42
Aktualizacja: 15:06
Autor: red
Wałbrzych: Mega misja w PSP nr 15
Fot. użyczone
Nie wszystkie dzieci mają po lekcjach zapewnioną opiekę w domu. Niektóre muszą pozostać po zajęciach w świetlicy szkolnej i zaczekać aż ich rodzice skończą pracę i odbiorą swoje pociechy.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, dzieci z chęcią zostają w świetlicy. „Świetliczaki” uczestniczą w wielu ciekawych zajęciach a w tym roku szkolnym dodatkowo realizują program MegaMisja. Brzmi tajemniczo – prawda? Ale nie dla ”Świetliczaków z Piętnastki”.

MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Organizatorem programu jest jest Fundacja Orange, która działa na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Program pozwala dzieciom odkryć tajemnice związane z nowoczesną technologią. A kto dzisiaj nie jest zainteresowany możliwościami jakie niosą ze sobą KOMPUTERY? Dla małych dzieci komputer to wciąż magiczna, uwielbiana wprost zabawka, której zastosowanie najczęściej ogranicza się do gier. Wcale jednak tak nie musi być.

Dzieci realizując program MegaMisji przenoszą się do nowoczesnego laboratorium. Tam wspólnie z młodymi naukowcami – ekspertami w dziedzinie technologii informatycznej – Kubą i Julką oraz sztuczną inteligencją – Psotnikiem, uczą się zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i multimediów. Poznają jakie treści można publikować w Internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
Realizując poszczególne zadania programu „Świetliczaki” często współpracują w grupie ucząc się jednocześnie postaw społecznych. Nauka odbywa się w formie gry edukacyjnej, gdzie dzieci podejmując się poszczególnych wyzwań zdobywają punkty, które później wymieniane są na nagrody, pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacą wyposażenie placówki.

Autorzy programu udostępnili na potrzeby jego realizacji portal, na którym znaleźć można bogatą bazę wiedzy, filmy instruktażowe, scenariusze zajęć, pomoce i materiały potrzebne do ich realizacji. Nauczyciele tworzą społeczność, gdzie dzielą się swoimi pomysłami i doświadczeniami oraz relacjonują przebieg poszczególnych zadań.

Honorowym ambasadorem programu jest Grzegorz Kasdepke – autor bestsellerowych książek dla dzieci. Realizując zadania, dzieciaki walczą również o dodatkową nagrodę – wizytę pisarza w szkole . Trzymamy kciuki za „Świetliczaki z Piętnastki”, może to właśnie w PSP15 będą się mogły spotkać z panem Grzegorzem.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group