Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3710
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Miał niewesołą minę

Sobota, 30 lipca 2022, 6:32
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Miał niewesołą minę
Fot. KMP Wałbrzych
Boguszowscy policjanci zatrzymali 29–letniego mieszkańca Głuszycy. Mężczyzna jechał samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo był on poszukiwany do odbycia łącznej kary 19 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

29 lipca po godzinie trzeciej w nocy w Czarnym Borze na ul. Wesołej funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach postanowili zatrzymać wybrany w toku obserwacji do kontroli drogowej samochód osobowy. Mundurowi podejmując czynności kontrolne od samego początku podejrzewali, że jego kierujący nie powinien siedzieć za kierownicą. Ich przypuszczenia potwierdziły się w trakcie legitymowania. Okazało się, że 29-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo nie pierwszy raz jechał swoim samochodem pomimo orzeczonego zakazu sądowego.

Prowadząc czynności ze sprawcą przestępstwa policjanci ustalili także, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia go w zakładzie karnym łącznie na 19 miesięcy za kradzieże oraz przywłaszczenie mienia ruchomego, jazdę pojazdami w stanie nietrzeźwości, a następnie pomimo sądowego zakazu, kradzież samochodu osobowego i krótkotrwałe jego użycie. Tym samym podejrzany został zatrzymany i trafił do Aresztu Śledczego w Świdnicy. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego głuszyczaninowi grozi dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

5
24%
Cieszy
7
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
7
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group