Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 6753
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miał węgiel niewiadomego pochodzenia

Niedziela, 23 października 2022, 6:34
Autor: red
Wałbrzych: Miał węgiel niewiadomego pochodzenia
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy zatrzymali w minioną środę w dzielnicy Rusinowa 43–letniego mieszkańca naszego miasta, który na terenie wynajętej przez siebie posesji, w pomieszczeniach gospodarczych, ukrywał blisko cztery tony nielegalnego urobku węglowego oraz posiadał profesjonalną kruszarkę do węgla.

Policjanci kryminalni z wałbrzyskiej komendy ustalili, że na jednej z posesji przy ul. Noworudzkiej w Wałbrzychu składowany jest węgiel nielegalnego pochodzenia. W środkowe przedpołudnie nastąpiło przeszukanie posesji, podczas którego mundurowi zabezpieczyli 340 worków jutowych - a w nich 3948 kg urobku węglowego - oraz profesjonalną kruszarkę do węgla. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych ujawnili również spore ilości narkotyków w postaci marihuany, metamfetaminy oraz tabletek MDMA. Do sprawy zatrzymali 43-latka, który był najemcą całego terenu.

Mężczyzna został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy posiadania substancji psychotropowych oraz odurzających, a drugi paserstwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Zarzuty mogą jednak ulec zmianie, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze prowadzić będą teraz postępowanie karne, podczas którego wyjaśni się jak mężczyzna wszedł w posiadanie nielegalnego urobku oraz czy nie sprzedawał go. Niewykluczone są kolejne zatrzymania osób trudniących się tym nielegalnym procederem. 43-latek objęty został dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
6
30%
Hahaha
2
10%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
10%
Złości
7
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group