• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 19:42
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 4523
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Miasto dzieci” w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Wiadomości: REGION
Czwartek, 12 kwietnia 2012, 14:29
Aktualizacja: 14:30
Autor: red
Fot. organizatorzy
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku jako organizacja pożytku publicznego już po raz piąty uruchamia projekt pod nazwą „Miasto Dzieci” w dniach od 30 lipca do 10 sierpnia 2012 roku w formie półkolonii dla dzieci w wieku 7–14 lat, głównie tych poszkodowanych przez los oraz podopiecznych świetlic środowiskowych . Uczestniczy w nich około 200 – 300 dzieci i z roku na rok cieszą się coraz większym powodzeniem.

Zaangażowanie społeczne może mieć różne formy. Organizatorzy uwalniają potencjał dzieci w formie „nauki poprzez zabawę". To tutaj, w Jaworzynie Śląskiej, wśród zabytkowych eksponatów, powstaje Miasto, którym rządzą mali obywatele. Jest burmistrz, porządku pilnuje straż miejska, jest butik, krawiec, restauracja. Najświeższych wiadomości dowiesz się z miejscowej gazety, a jeśli bardzo się śpieszysz - wszędzie pojedziesz taksówką. Najpierw jednak musisz iść do pracy, żeby po ciężkim dniu odebrać w banku zasłużoną wypłatę…

Ale to nie wszystko. „Miasto Dzieci" to również idea dzielenia się własnym doświadczeniem, dlatego organizatorzy angażują lokalnie działające instytucje i firmy, aby ich przedstawiciele przybliżali dzieciom świat dorosłych. To dzięki nim dowiadują się, na czym polega praca samorządu, jak działa bank, sklep, jak wypieka się prawdziwy chleb i jak zorganizowane jest życie w mieście. Tutaj wolontariusze są dla nich również wzorem, przekazują społecznie użyteczne postawy, motywują i inspirują do działania.

Oferta adresowana jest do uczniów szkół średnich oraz studentów chętnych wziąć udział w warsztatach i poprowadzić własny mini projekt w formie opiekuna zawodu. Współpraca będzie odbywała się na zasadzie praktyk zawodowych lub wolontariatu studenckiego. Studenci, uczniowie, wolontariusze pomagają dzieciom rozwijać ich zainteresowania w wybranych przez nie zawodach. One zawsze chętnie uczą się nowych rzeczy od ludzi, którymi kieruje pasja i zaangażowanie. W zamian organizator oferuje wyżywienie oraz całodzienny pobyt.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 74-637-43-30 lub mailem muzeum@muzeumtechniki.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group