• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 8:59
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 3395
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Miejsca opuszczone, miejsca magiczne w WOK–u

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 2 grudnia 2011, 7:17
Aktualizacja: 7:59
Autor: Sven
Fot. Sven
Ponad czterdzieści zdjęć pokazujących miejsca, z których wieje grozą, opuszczonych, pokazujących przemijanie i zamarłych. Wielu z nich już dziś nie ma.

W Galerii „Gran” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze otwarta została wystawa fotograficzna Sławomira Kmiecika pt. „Miejsca opuszczone, miejsca magiczne”. Na kilkudziesięciu zdjęciach autor pokazał miejsca opuszczone, wymarłe. Nie chodzi jednak o fotografię dokumentalną, choć i tej roli pominąć nie można, ale o opowiedzenie historii zawierającej elementy emocji. Dzięki zastosowaniu techniki HDR zwiększony został zakres tonalny obrazu, powodując odrealnienie fotografowanych obiektów. Dzięki temu budzą one emocje i skłaniają do różnych refleksji.

Autor poświęcił sporo czasu na stworzenie ekspozycji. Przemierzył setki kilometrów i zrobił setki zdjęć.

- Takie miejsca są wszędzie. Można je znaleźć w centrum Warszawy, na Górnym Śląsku czy w Wałbrzychu. Plenery trwały prawie trzy lata, od 2008 roku. Odwiedziłem w tym czasie pięćdziesiąt opuszczonych fabryk i różnych obiektów użyteczności publicznej, w których kiedyś tętniło życie i w pewnym momencie zamarło. Pracę ułatwił mi fakt, że szukałem tych miejsc z grupą osób o podobnych zainteresowaniach, głównie z Opolszczyzny, ale podobnych zapaleńców jest w Polsce wielu. Niektórych interesuje fotografia, innych eksploracja, są też tacy, którzy najzwyczajniej lubią w takich miejscach bywać - mówił Sławomir Kmiecik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~benkmen 4-12-2011 9:13
Tylko refren piosenki Kazika"Coście znowu su..syny porobili z tej krainy" brakuje do kompletu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group