Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 1725
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Minęły trzy lata od tajemniczego zaginięcia Krzysztofa Zielińskiego

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Piątek, 28 stycznia 2011, 7:45
Aktualizacja: 11:36
Autor: red
Krzysztof Zieliński jest wciąż poszukiwany przez rodzinę i policję
Fot. KMP w Wałbrzychu
Wciąż niewiele wiadomo w sprawie zaginięcia biznesmena ze Szczawna–Zdroju. Przed trzema laty Krzysztof Zieliński zapadł się jak kamień w wodę.

Przypomnijmy, że wiadomo na pewno, że 25 stycznia 2008 roku około godziny 10.00 w Wałbrzychu w nieustalonych okolicznościach zaginął 36-letni wówczas Krzysztof Zieliński, mieszkaniec Szczawna-Zdroju.

Wygląd: wzrost 169 cm, sylwetka krępa, włosy szatyn, krótkie, proste, oczy niebieskie, twarz okrągła, uszy średnie, normalne, nos prosty, uzębienie pełne.

W momencie zaginięcia mężczyzna był ubrany w kurtkę skórzaną koloru ciemnego, przecieraną, na zamek, spodnie dżinsowe koloru niebieskiego, buty półsportowe, skórzane koloru czarnego, krótkie.

Zaginiony poruszał się samochodem osobowym Toyota Rav4 koloru srebrnego i nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów.

Z relacji świadków wynika, że Krzysztof Zieliński miał feralnego dnia tylko na chwilę jechać do miasta, by tam załatwić interesy. Później miał przyjechać po swoją żonę. Kiedy nie dawał żadnych oznak życia, małżonka Zielińskiego zgłosiła jego zaginięcie. Policja wszczęła poszukiwania. Sprawdzanych było wiele różnych hipotez, ale żadna z nich się nie potwierdziła. Funkcjonariusze przesłuchali setki świadków, ale i to nie przybliżyło ich do rozwiązania zagadki i odnalezienia Krzysztofa Zielińskiego.

W mieście krążyły na ten temat różne plotki i opinie. Wiadomo, że Zieliński pożyczał pieniądze różnym osobom na wysoki procent. Spora część osób skłaniała się ku temu, że Zieliński mógł zostać porwany w celach okupu, bowiem uchodził za majętnego człowieka. Jednak nikt w tej sprawie nie kontaktował się z małżonką zaginionego. Inna hipoteza mówi o chęci pozbycia się Zielińskiego przez nieznanego sprawcę bądź sprawców, by w ten sposób uniknąć konieczności spłaty należnych mu pieniędzy.

Sprawa została nagłośniona w ogólnopolskich mediach. Materiał o zaginięciu Krzysztofa Zielińskiego opublikowany został nawet w popularnym programie „997” Michała Fajbusiewicza. W poszukiwania Zielińskiego zaangażowała się również agencja detektywistyczna Krzysztofa Rutkowskiego.

Policjanci przyznają, że zaginięcie Krzysztofa Zielińskiego jest jednym z najbardziej tajemniczych zaginięć, do jakich doszło w naszym regionie w ostatnich 20 latach.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group