Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3135
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Minersi się szykują

Środa, 29 stycznia 2020, 9:30
Aktualizacja: 9:33
Autor: JAZ
Wałbrzych: Minersi się szykują
Fot. JAZ
Jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu futbolu amerykańskiego. Miners Wałbrzych wzmacniają się kontraktując nowych zawodników, ale też przeprowadzając rekrutacje i właśnie o tym rozmawialiśmy z trenerem drużyny Damianem Ziętkowskim.

Przed nami rekrutacja do drużyny futbolu amerykańskiego Miners Wałbrzych.

Tak. To druga rekrutacja w tym roku. W środę 29 stycznia drugi termin, gdzie zaprosimy do ćwiczeń typowo futbolowych.

Typowo futbolowych? Przecież przyszli zawodnicy mogą nie wiedzieć nic o futbolu.

Wbrew pozorom, to nawet lepiej. Nasi trenerzy w sposób jak najbardziej przystępny będą mogli wyłuszczyć od podstaw zasady gry w futbol. Nie należy zatem przejmować nieznajomością gry, bo będziemy go pokazywać od totalnych podstaw, aby każda nowa osoba poznała ten jakże ciekawy i dynamiczny sport od samego początku. Sport, który przyciąga kolejne tysiące Polaków i ludzi na całym świecie.

Jak powinien przygotować się chętny chłopak?

Jedyne czego potrzebuje to motywacji do treningów - resztę da się wytrenować! Jakie warunki powinien posiadać futbolista? Powinien być w wieku od 18 do 45 lat i od 60 do 150 kg wagi ciała. Drużyna składać się musi z ok 40 wyszkolonych zawodników. Futbol amerykański to sport dla sportowców o różnej aparycji. Jesteś ciężki - dołączysz do korpusu liniowych, którzy blokują (ofensywa) lub przedzierają się przez chroniących przeciwników(defensywa) - bardzo fizyczne i kontaktowe pojedynki. Jesteś silny - Twoim zadaniem będzie powalanie zawodników z piłką (defensywa) - bardzo kontaktowe pozycje. Jesteś zwinny i szybki - Twoim zadaniem będzie dostarczenie piłki na pole punktowe wykorzystując w tym celu bloki kolegów z formacji atakującej. Masz dobry chwyt, potrafisz łapać - Twoim zadaniem będzie pochwycenie rzucanych piłek i przedzieranie się przez trzecią linie obrony. Tylko drużyna posiadająca powyższe grupy ludzi tworzy kolektyw zdolny rywalizować i zwyciężać w tym sporcie, dlatego jak widzisz, mężczyźni o każdych warunkach fizycznych są w futbolu potrzebni.

No dobra, a jak wyglądają treningi i sprzęt. Przecież nikt nie ma w domu kasku i całych tych gadżetów.

Treningi prowadzone są przez 7 doświadczonych trenerów, a każdy przyszły zawodnik otrzymuje od klubu na czas treningów kask, naramiennik i materiały treningowe. Trening rekrutacyjny to wprowadzenie w świat futbolu. Podstawowe ćwiczenia, poznanie zasad i pierwsze futbolowe techniki. Sam powinien zadbać jedynie o strój sportowy odpowiedni do warunków, buty typu korki tzw. lanki, a najlepiej turfy. Trenujemy na sztucznej nawierzchni. Ważne jest aby zabrać ze sobą jakąś starą koszulkę, która zapewne się zniszczy. Zakładamy ją na naramiennik, aby ten w pełnym stopniu spełniał funkcję ochronną.

Kiedy i gdzie mogę przyjść na trening?

Najbliższa rekrutacja odbędzie się 29 stycznia na boisku sztucznym przy Szkole Podstawowej nr 26 na ul. Palisadowej. Zbiórka godzina 18.45. Start treningu 19.00 - koniec treningu 21.00 Przyjdź i rozpocznij z nami przygotowania do sezonu 2020. Jeśli masz jakiekolwiek pytania? Napisz do nas wiadomość na facebooku Miners Krause Wałbrzych - odpowiemy na każde pytanie. Oczywiście przyjść na trening możesz w każdej chwili. Jeśli nie pasuje ten termin, bo jesteś w pracy lub szkole, przyjdź za tydzień. Treningi odbywają się w każdy poniedziałek od 18:45 na hali lekkoatletycznej przy ul. Chopina na Nowym Mieście i w środy na boisku szkoły na ul. Palisadowej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
29%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group