Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Minister Arłukowicz uratowany. Posłanka Anna Zalewska odwołuje się do przykładu wałbrzyskiego

Wiadomości: Kraj/Wałbrzych
Sobota, 25 stycznia 2014, 6:10
Aktualizacja: 16:24
Autor: opr. PAW
Fot. red.
Wczoraj i dziś w Sejmie posłowie debatowali nad odwołaniem z funkcji Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza. Wiele cierpkich słów na temat Ministra i sytuacji panującej w polskiej służbie zdrowia wypowiedziała posłanka z naszego regionu Anna Zalewska. W swojej wypowiedzi posłanka odniosła się też bezpośrednio do sytuacji, jaka ma miejsce w Wałbrzychu.

Wczoraj w Sejmie wszystkie ugrupowania polityczne mające swoich przedstawicieli w Parlamencie oceniały sytuację panującą w polskiej służbie zdrowia. Większość wypowiedzi uderzała bezpośrednio w Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza i premiera Donalda Tuska. Głos zabrała m.in. posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska.
- Tysiące polskich aptek, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, bankrutuje. Taka jest polityka lekowa – mówiła Zalewska.

Posłanka zarzuciła Arłukowiczowi m.in. to, że NFZ nie wie, co się dzieje w szpitalach. W swojej wypowiedzi Anna Zalewska poruszyła również temat dotyczący Wałbrzycha.
- To nie jest normalna sytuacja, że w Wałbrzychu prezydent tego miasta na ¼ etatu jest zatrudniony w szpitalu i tam pracuje – mówiła Zalewska.

Dziś za odwołaniem Arłukowicza zagłosowało 215 posłów, przeciw było 233 posłów. Większość wynosiła 231.

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group