• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 14:08
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 2683
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Minister Infrastruktury i Budownictwa mówił o szansach dla Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 2 lipca 2018, 7:35
Aktualizacja: Wtorek, 3 lipca 2018, 8:44
Autor: red
Fot. Robert Bajek
W siedzibie WSSE odbyło się spotkanie Andrzeja Adamczyka, Ministra Infrastruktury i Budownictwa z wałbrzyszanami.

W tymże spotkaniu, oprócz Ministra, udział wzięli parlamentarzyści PiS-u - Anna Zalewska oraz Aleksander Szwed i Ireneusz Zyska.

Tematów, jakie poruszono podczas tego spotkania, było wiele. Jednym z kluczowych był fakt, że nowa ustawa, która już weszła w życie, spowodowała, że cała Polska stała się strefą ekonomiczną. By WSSE nadal skutecznie pozyskiwała inwestorów, potrzebne jest dobre skomunikowanie Wałbrzycha z Wrocławiem.
- Nie może być tak, że tyle ludności zamieszkującej na tym ternie nie ma dobrego skomunikowania z Wrocławiem - mówi Ireneusz Zyska.

Poseł Ireneusz Zyska wspomniał również, że Wałbrzychowi potrzebny jest duży inwestor, który będzie w stanie zainwestować tu duże środki finansowe.

Przy okazji tematu dotyczącego budowy dróg, Minister Adamczyk mówił o olbrzymim znaczeniu trasy Via Baltica. Tereny Wałbrzycha i regionu Minister Adamczyk porównał do tych, jakie spotkamy w niemieckiej Bawarii.
- Dlaczego tu nie miałby powstać tak silny ekonomicznie region? - pytał Minister.

Poruszono również kwestię tzw. funduszu dróg samorządowych, który stwarza szansę małym gminom, powiatom na wyremontowanie dróg, których samorządy nie są w stanie samodzielnie remontować ze względu na ograniczone możliwości finansowe. Ten fundusz ma zostać uruchomiony od jesieni tego roku i polski rząd ma przeznaczyć na ten cel 5 miliardów złotych rocznie.

Nasz region to również remonty tras kolejowych. O tym również opowiedział Minister Adamczyk, który wspominając o przebudowie linii kolejowej nr 274, czy choćby planowanym remoncie dworca Wałbrzych Główny i budowie centrum przesiadkowego Wałbrzych Centrum, zapewniał, że te inwestycje w naszym terenie będą kontynuowane.

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~wybory2018 2-07-2018 9:50
Całą kadencje nie było nikogo z PiS, nagle sobie przypomnieli przed wyborami. Całą kadencje CZTERY lata nie było nic dla Wałbrzycha. Nie opracowali żadnej strategi i rozwoju, teraz przed wyborami sobie przypomnieli. Przyjechał Zyskę promować marna ta kampania wyborcza.
~roś 2-07-2018 10:25
Dlaczego tak mało fotek? nie widać zatem z kogo się śmiać. A Adamczyk lepiej by przywrócił tempo budowy autostrad, ekspresówek i obwodnic. No i ten sołtys ze Świebodzic.
~marcin 2-07-2018 10:29
do wybory2018 a czy przez 8 lat rządów PO albo przed wyborami był jakiś minister z PO w Wałbrzychu?? ( nie licze kadydatów na posla z Wałbrzycha) Odpowiedz nie NIGDY !!!!!!!!!!!!
~ 2-07-2018 10:36
roś tylko nie popuść w gacie z POdnietki
~do marcina 2-07-2018 10:41
Nie opowiadaj bzdur! Czy te wizyty po wyborach samorządowych cos wniosą? PAN Zyska pokazuje nam jaki jest ważny a Pis grozi nam paluchem! Jak wybierzecie naszych to dostaniecie a jak nie to wielkie g;;;;
~marcin 2-07-2018 10:53
~do marcina a gdzie napisałem bzdurę?? Napisałem tylko ze żaden minister z PO nie był nigdy w Wałbrzychu to bzdura czy prawda >>??PIS grozi paluchem ?? kiedy gdzie ??cytat kłamco lemingowy
~wybory2018 2-07-2018 11:13
Nas PO nie interesuje bo to historia, teraz jest PiS który nic nie zrobił, przed wyborami przyjechał promować Zyskę. Obiecywali poprawe rejonów m.in. takich jak Wałbrzych i co goowno z tego mamy. Uważam że CZTERY lata rządzenia to spory okres, podobno byli przygotowani a do Wałbrzycha nic nie spłynęło.
~wybory2018 2-07-2018 11:17
Druga sprawa to że PiS szantażują, że jak wygra Zyska to coś dadzą. Oni mają dawać teraz niezależnie czy Zyska wygra, po to zostali wybrani. To my pójdziemy do urn i to my powinniśmy żądać aby nam dali, to co nam się należy.
~Szymon 2-07-2018 11:41
~do marcin była Bieńkowska, Siemoniak, Tusk i Komorowski jako prezydent. Jesteś kłamcą.
~Szymon 2-07-2018 11:45
~do marcin była Bieńkowska, Siemoniak, Tusk i Komorowski jako prezydent. Jesteś kłamcą.
~ 2-07-2018 11:48
Duda był w Kamiennej Górze i starczy. Czy oczekiwana jest Szydło,Kempa, itd.tutaj?
~olo 2-07-2018 12:08
Kochaniutkie komunistyczne lemingi nie podniecajcie się bo wam żyłka pęknie W komunistycznym Wałbrzychu i tak wygra wasz bóg Romek . Wy go kochacie ( o on ma was w ...)Wystarczy ze spotka się z wami naobiecuje co tam chcecie. Powie bla bla bla wybuduje nikomu nie potrzebny 5 dworzec w mieście . Obieca lotnisko . otworzy szalet , posadzi drzewo w parku. Na pewno zamknie mobruk Wyda miliony na dąb imieniem wodza ( czyli swoim) Tu PIS nie ma żadnych szans bo wy bocie sie nowego i łykacie wszystko co wam doktorek POwie To nic ze są długi ,autobusy mają ponad 12 lat , w rynku nic nie ma itp itd
~Do Olo 2-07-2018 12:15
Autobusy mają 5 lat. Czy u Was są sami kłamcy?
~roś 2-07-2018 12:50
do osoby z 10:36-nie jestem z zwolennikiem PO to raz. Nie podniecam się nie zdrowo jak np. Kempa z Sycowa czy niewychowana Pawłowicz -skąd?
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 2-07-2018 13:13
Pamietam Tuska mowil, ze da Wlabrzychowi 100mln na rewitalizacje... nie dostalismy nic, ale to nie preszkodzilo Klamacz przyjechac i powiedziec, ze PO da 300 mln na rewitalizacje miasta.... i tym razem nic nie dostalismy... nie wspomne ile razy obiecywal Wielki Rom obwodnice zachodnia.... tez od rzadu PO nic nie dostalismy. WYbralismy PIS i piniadze na obwodnice Walbrzycha sie znalazly. SZOK!!! Wiec kto tu szantazowal....? Fakty sa takie, ze jak PIS mowi to robi.... mimo wrzasku PeOwcow...
~wybory2018 2-07-2018 14:02
PiS zapomniał o Wałbrzychu, przed wyborami sobie przypomnieli. CZTERY lata mieli na poprawę jak obiecali i nic z tego nie wyszło. Jedynie wpuścili i opłacili trolli na forum i to tyle.
~Janosik 2-07-2018 15:20
Czekam na A. Dudę po to , żeby kolejny raz nas "wydudał". Obietnice Dudy , PO i PiS spuszczam w klozecie ..codziennie. Wyborcę głaskają tylko w okresie wyborów. Duda objął patronat lokalnego festiwalu żydowskiego " Szalom na Szerokiej" ale nie zapalił świeczki lub nie napisał nawet listu do Światowego Kongresu Kresowian z racji 75 rocznicy ludobójstwa. Są zatem ci dobrzy "Polacy pochodzenia żydowskiego " i ci co im rodziny wyrżneły ukraińskie formacje, UPA i"siekiernicy" . O nich nie wspomina bo układ z Ukrainą nawet ponad trupami.
~wyzwalacz 2-07-2018 15:46
Partia Interesów Syjonu=PIS.
~Bicz_bozy 2-07-2018 16:37
Komunaly banalami poganiane. Żadnych cyfr, przykładów, konkretów. Jak widać pis traktuje wyborców walbrzyskich podobnie jak swoich lokalnych polityków - jak kupę g...na.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 2-07-2018 16:40
Co maja do powiedzenia o Polsce wolennicy intereow Moskwy... Dzisiaj wyszedl raport NIK i wyszlo ze Tusk i Pawlak dali w prezencie Gaazpromowi 2mld zlotych.... 2mld zlotych!!! a na rewitalizacje Walbrzycha nie bylo, bo wazniejszy byl Gazprom.... ale przed wyborami uslyszymy zepewne tasmy z Sowa&PRzyjaciele, tak dla pewnosci, by PO i Komuchy i targowice i innych donosicieli w koncu odsunac od spaw Polskich.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 2-07-2018 17:14
Biczu.... a pamietasz jak Wielki Rom mowil mieszkancom miasta, ze opary z Mobruka po porzze to tylko para wodna? A pamietasz jak tusk obiecal 100 mln a Klamacz 300 mln? Ile razy Wielki Rom obiecal zamknac Mobruk, ile razy obiecal obwodnice zachodnia? I co? Odpowiedz czy oklamywanie wyborcow to szacunek do nich? Przypomne tasmy z Sowa&przyjacele PeOwskich elit, Oxfordzczyk, wlasciciel wsi CHobielin Sikroski i magister Vincert Rostowski.. alez elyty.... a co mowily o wyborcach PO? NIe PISu, o swoich wybrocach PO? Dwa razy obiecaj to jak raz dotrzymac? czy tez obietnice zobowiazuja tylko tych co w nie wierza... oczywiscie popijajac i zakaszajac osmiorniczzki ze sluzbowej karty... tzn za lemingowe pieniadze. Wiem jak szanuje PO wyborcow. Nawet NIe PISu, ale i swoich.Zenada. Pozostal wam kwik
~Kicz_bozy 2-07-2018 18:03
Dziwne, bo przez 8 lat rządów POpaprańców też nie było żadnych cyfr, przykładów , konkretów czyli jesteś ~Bicz_bozy kupą gó...
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 2-07-2018 18:18
hehe.... 8 lat na niego pluli a on udawal ze deszcz pada.... tutaj wrozy jak eksperci TVNu i PO.... ze jak PIS wygra, to bedzie bankructwo kraju z powodu 500+, ze bedzie wojna o wrak z Moskwa... ze Saska Kepa bedzie sie nazywac Beata Kempa... hehehe....
~Nival 2-07-2018 19:00
Myślałem,że minister choćby tylko mało wychowany,to w domu ,do którego zawitał,poprosi do stołu GOSPODARZA,a on siedzi z kandydatem na sołtysa CIERNi,bo nie całych Świebodzic.Kompletny brak taktu i wychowania u bucefałów z PiS-u i za to należy im się CZARNA POLEWKA.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 2-07-2018 19:30
Nival.... no no no.... to dlaczego Trzaskowski nie zaprasza na swoje spotkania z wyborcami Hani phezdent Wahszawy? Bo wstyd?
~Bicz_bozy 2-07-2018 19:36
@kicz_boży - ale co kogo interesuje co po robilo przez 8 lat? To dlatego wg pisowskiej logiki należy głosować na krasomowce z swiebodzickiej metropolii bo kiedyś tam rzadzilo po? Przyjeżdża gość opowiadając jakieś niesteorzone historie śmiejąc się przy tym w twarz Walbrzyszanom i za to mam oddać głos na niego? Nie obchodzi mnie co robiło czy czego nie robiło 10 lat temu po, obchodzi mnie dlaczego mam oddać głos na sołtysa cierni. Ani razu nie przeczytałem tego w komentarzach, za to klasycznie obrażanie, brak merytoryki, język rodem z rynsztoku. Pis to jednak stan umysłu, co do tego nie ma dyskusji.
~wyzwalacz 2-07-2018 20:01
Nie dla PiS i nie dla PO. Skończyło się wybieranie mniejszego zła. Wszystko albo nic. Nie dla zamordyzmu i zdrady gospodarczo-narodowej.
~olo 2-07-2018 20:05
ale sie lemingi rozpisały A sprawa jest banalnie prosta Wizyta polityka z PO jest konstruktywna związana z dbałością o miasto i ludzi w nim mieszkających A wizyta polityka PIS nie ma absolutnie z tym nic wspólnego to tylko głupie szpanowanie Prawda lemingozo???
~Husky35 2-07-2018 20:06
Bzdury i tyle . A ja przyrównam Wałbrzych do Lazurowego Wybrzeża może tu zrobimy drugie Can czy San Trope dlaczego by nie ? Pis ma gdzieś Wałbrzych za rączkę z PO zniszczyli górnictwo teraz przyszli po resztę. NIE DLA PIS
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 2-07-2018 20:18
biczu .... trzeba bylo isc na spotkanie z Zyska bys sie dowiedzial, ale widac nie chce ci sie lektoracie zyczeniowy nawet przeczytaj artykulu... bys cos wiedzial....a takiej klepiej dyrdymally matolskie. Jaki jest twoj orzkaz hipokryto? Dalczego mamy zaglosowac na wielkie Roma, ktory szykuje sie do waldzy jak Lukaszenka, PO przekaze tu waldze woim dzieciom? Czas odspawac SItwe, ktora zadluzyla na 50 lat to miasto.
~Ja 2-07-2018 21:24
Gość Wybory2018 występuje na Facebooku pod pseudonimem debil w internecie. Poznaje kretynski styl i tezę o 4 latach od wygranych wyborów.
~WACLAW 2-07-2018 22:42
PRZYJECHAL DO WALBRZYCHA LAC WODE MYSLI ZE WALBRZYSZANIE W TO ZLAPIA SIE NA LEP PIS MOCNO SIE ROZCZARUJE
~wyzwalacz 2-07-2018 22:46
Ani wizyta polityka PiS ani PO nie ma nic wspólnego z filantropią czy misją społeczną pomocy ludziom. Im jest potrzebna jedynie legitymizacja władzy przez uczestnictwo ludzi w wyborach aby tej władzy nie odebrała im UE, członkowie obu partii muszą też pokazać się nadzorcom z USA i Brukseli jako skuteczni manipulatorzy wodzący za nos tubylcow, inaczej szybko stracą stołki zastąpieni przez tych co wskaże np. Jony Daniels.
~Nival 3-07-2018 6:48
Do;bicz boży;Jeżeli uważasz,że intruz wchodząc do domu;GOSPODARZA jest u szczytu swojego intelektu,to winszuję stanu Twojego umysłu.Złość,nienawiść i zaślepienie przemawia przez PiS-olubnych pieniaczy,ale fakty mówią co innego;Wałbrzyszanie przeszli już piekło waszego rządzenia i drugi raz nie nabierzecie ich na plewy.O stanie umysłu nawet nie wspominaj,bo nawet lekarz Ci nie pomoże.
~wyzwalacz 3-07-2018 8:40
Nival, przecież rządy PO oferują dokładnie takie samo w efektach piekło jak rządy PIS
~Anitka 3-07-2018 9:15
To cóż ten PiS zrobił w tym Wałbrzychu ?, kadencja się kończy a efektów zero.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 3-07-2018 10:38
Pieklo? widac jestescie rzeczywisci skrzywdzeni przez PIS hehehe.... Jestescie przedstawicielami mafii smieciowej, vatowskiej, reprywatyzacyjnej czy paliwowej? A moze komuchy stracily emerytury? Czym was PIS skrzywdzil matoly? 500+? czy 5% PKB? Skrzywdzeni jestescie bo jestescie niepelnosprawni intelektualnie... A moze mniejszym ZUSem wasz PIS skrzywdzil, obnizonym wiekiem emerytalnym czy 300 mln jakie splynely do Walbrzycha na obwodnice?
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 3-07-2018 10:40
Anitka, matolico... chcialbym zauwazyc ze w Walbrzychu rzadi PO.... i tak masz racje nic nie zrobili. Nawet jak dostali 350 mln na obwodnice, to nawet jej nie zaczeli... hehehe
~Janosik 3-07-2018 10:49
Przyjęcie ustawy w sprawie ludobójstwa Polaków i karanie za "polskie obozy śmierci" zajęło kolejnym ekipom PO i PiS 30 lat. Ale wycofanie się z ustawy IPN tylko jeden dzień . Za sprawą wuja Sama, małego państewka w Azji - Israela, i oligarchów ukraińskich rozmowy były tak tajne. Brał w nich udział Mossad (wywiad izraelski). Min Dworczyk nie chce ujawnić nazwiska 2 zdrajców sprawy polskiej racji stanu z PiS. To się nazywa budowa " polityki historycznej". W tym czasie za krytykę UPA i Banderowców na Ukrainie grozi kara 2 lat więzienia. Wydaje się, że można mówić w Polsce odwracając historię o tym , że zamiast na wieżyczce w Auschwitz stał zamiast Hansa i Stiepana jakiś Janek i Stefan z Wólki . ZDRADA .
~Janosik 3-07-2018 11:07
Na marginesie. W PRL J. Stalin pisał nam Konstytucję. Dzisiaj centrum legislacyjne i decyzyjne ma siedzibę w Izraelu, USA i na Ukrainie. Przed zmianą ustawy dot. IPN o konszachtach z obcymi państwami nie wiedzieli nawet posłowie , senatorowie z PiS.Stali się kukłami do głosowania. A Duda ( tymczasowo osadzony na stolcu prezydenta) podpisał zmiany w podobnym tempie jak nocny zamach z 4 czerwca ( lewy czerwcowy - "panowie policzmy głosy" )i to w biały dzień. ZDRADA
~Anitka 3-07-2018 11:20
Zmiany w Wałbrzychu widać i jest super, ale to nie zasługa PiSu tylko pana Szełemeja, więc zadałam pytanie co PiS pomógł ? w jaki sposób PiS dał szansę na rozwój ?
~Janosik 3-07-2018 11:33
Do Anitki. PiS dał w epoce Kruczkowskiego dwóch wiceprezydentów. A teraz przyklaskuje kolejnym pożyczkom Szełeneja w parabankach do tego stopnia, że niebawem zjawi się komornik. Wybór między kandydatem PiS (Zyska) a PO ( Szełemej) to wybór między tyfusem a džumą.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 3-07-2018 14:50
Tak widac zmiany w Walbrzychu, brak basenow, brak PKSu, zlikiwdowane Porcelany, Wamag, sprzedany PEC, sprzedana Koksownia Victoria, Upadek sportu druzynowego, najdrozsze bilety na dolnyms lasku, najdrozsza woda, No i mamy plaze w starej kopalni i Mobruk w centrum miasta, wyludnienie i starzenie sie miasta z roku na rok przy stalym bezrobociu, o najbardziej zadluzonym miescie w Poslce ponad 100-tysiecznym nie wspomne.... tak to zaslugi Szelemeja i je widac i czuc.
~Ok 7-07-2018 12:36
Ten , Romek pan kredycik-chwilowka to jakiś lokalny poje.....niec ?
~''''' 10-07-2018 2:19
do Anitka. PIS nie rządzi w Wałbrzychu, więc jedyna forma w jaki sposób może pomóc Wałbrzychowi to finansowanie projektów z budżetu panstwa. I to sie dzieje ...zostały przyznane środki na obwodnicę czy dworzec

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group