Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Minister w Wałbrzychu

Środa, 3 czerwca 2020, 10:00
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2020, 8:30
Autor: JAZ
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Minister w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Wczorajszego popołudnia Wałbrzych odwiedził szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Poseł Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z dziennikarzami, samorządowcami i mieszkańcami okręgu. W dalszej kolejności odwiedził miejsca w regionie, gdzie odbywają się lokalne inwestycje.

Program wizyty zakładał kilka jej etapów. Michał Dworczyk skupił się w dużej mierze na Tarczy Antykryzysowej dla południa Dolnego Śląska oraz na subwencjach Polskiego Funduszu Rozwoju dla naszego regionu. Z tego drugiego źródła zainwestowano w tę okolicę już 451 milionów, które mają uratować 24 tysiące miejsc pracy.
- Już 3 tysiące firm, które dały ponad 24 tysiące miejsc pracy na południu Dolnego Śląska, zostało ochronionych. Przypominam jednak, że to nie wszystko. Wciąż namawiamy przedsiębiorców, by korzystali z przygotowanych dla nich instrumentów – mówił podczas spotkania Michał Dworczyk, szef Kancelarii Rady Ministrów, który zaznaczył dodatkowo, że była to pomoc, z której skorzystały firmy z zaledwie pięciu powiatów, tworzących subregion wałbrzyski.

Całe spotkane toczyło się w atmosferze planów na najbliższą przyszłość. Z samorządowcami dyskutowano między innymi na temat terytorialnych instrumentów strategicznych, które w najbliższej przyszłości mają skutkować pozyskiwaniem środków finansowych z Unii Europejskiej.

Po roboczej wizycie w Szczawnie-Zdroju, gdzie Michał Dworczyk obserwował postępy na budowie szkolnego kompleksu (obok basenu, powstaje nowoczesny budynek szkoły, na co Rząd przeznaczył dodatkowe 500 tysięcy złotych), odbyło się zebranie w w strukturach partyjnych. We własnym gronie politycy skupili się już wyłącznie na kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.

Twoja reakcja na artykuł?

28
38%
Cieszy
8
11%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
10
14%
Złości
26
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group