Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Misterium Męki Pańskiej w Czarnym Borze

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Niedziela, 1 kwietnia 2012, 10:25
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:50
Autor: PAW
Fot. PAW
Tradycyjnie w Czarnym Borze odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja drogi krzyżowej przebiegała w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Misterium jest odtworzeniem procesu i drogi krzyżowej Jezusa. Biorą w nim udział mieszkańcy Czarnego Boru i okolicznych miejscowości.

Na pomysł zinscenizowania drogi krzyżowej Jezusa wpadli przed wieloma laty członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Ich pomysł poparł ksiądz proboszcz Władysław Stępniak i tak od ponad 10 lat w piątek, który poprzedza Wielki Tydzień, odbywa się Misterium Męki Pańskiej. W inscenizacji bierze udział kilkadziesiąt osób. To mieszkańcy Czarnego Boru i okolicznych miejscowości. Większość z tych aktorów odgrywa swoją rolę po raz kolejny. Mieszkańcy sami wymyślają i przygotowują stroje, a ich największym sukcesem jest bez wątpienia rosnąca z roku na rok popularność tej inicjatywy.

W tym roku Misterium odbyło się, choć pogoda nie dopisała. Przy niskiej temperaturze i padającym deszczu mieszkańcy Czarnego Boru poszli spod kościoła, w kierunku popularnych Lipek. Tam nastąpiło symboliczne ukrzyżowanie Jezusa.

W tegorocznej inscenizacji w rolę Chrystusa wcielił się Krzysztof Kois, który zastąpił Mariusza Kuliga. W rolę Maryi wcieliła się po raz kolejny Joanna Janik. Szefem rzymskich strażników był tradycyjnie Bronisław Kawka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group