Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3538
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sokołowsko: Mistrzyni z Sokołowska

Czwartek, 1 marca 2018, 15:39
Aktualizacja: 15:40
Autor: PAW
Kamila Żuk z Sokołowska w gminie Mieroszów zdobyła złoto Mistrzostw Świata Juniorów w biegu indywidualnym z przewagą ponad trzech minut nad drugą zawodniczką! Na zwycięstwo w tej kategorii wiekowej czekaliśmy od 1973 roku.

Wiadomo było, że w przypadku dobrego strzelania walka o złoto rozegra się pomiędzy Marketą Davidovą i Kamilą Żuk. Obie do Otepaa przyjechały prosto z Pjongczang, gdzie uczestniczyły w igrzyskach olimpijskich. Czeszka miała jednak więcej odpoczynku, bo trenerzy nie wystawili jej w sztafecie. Początkowo wydawało się, że będzie z tej przewagi korzystać, bo na pierwszych pomiarach czasu notowała lepsze rezultaty od Polki. Na strzelnicy jednak spudłowała aż ośmiokrotnie i szybko przestała liczyć się w walce o podium.

Żuk za to po pierwszych dwóch strzelaniach, na których zaliczała po jednym pudle, w drugiej części biegu już pozostawała bezbłędna. Przy jej aktualnej przewadze w biegu pozwoliło jej to wygrać z rzadko spotykaną w biathlonie przewagą ponad trzech minut nad drugą z zawodniczek! Innymi słowy - na ostatnim strzelaniu Polka mogła spudłować nawet trzy razy, a i tak sięgnęła by po złoto! Nie trzeba dodawać, że w takiej formie Żuk będzie faworytką kolejnych dwóch konkurencji, a więc sprintu i biegu na dochodzenie.

Kto towarzyszył Polce podczas dekoracji? Na drugim miejscu uplasowała się Anna Krywonos z Ukrainy, która podobnie jak Żuk do czasu biegu doliczone miała dwie minuty kary. Brązowy krążek wywalczyła Irina Kazakiewicz. Rosjanka spudłowała trzy razy.

Kamila Cichoń z trzema minutami kary zajęła 19. miejsce, a Natalia Tomaszewska po pięciu niecelnych strzałach sklasyfikowana została na 25. pozycji.

Źródło: biathlon.pl

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group