Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 4125
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Młodociani bracia z narkotykami

Piątek, 26 stycznia 2024, 10:25
Aktualizacja: 14:29
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Młodociani bracia z narkotykami
Fot. KMP Wałbrzych
Cztery osoby posiadające narkotyki, w tym dwóch nieletnich, trafiły wczoraj w ręce wałbrzyskich i boguszowskich policjantów. Tym razem mundurowi zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany oraz środki psychotropowe w postaci metamfetaminy.

W czwartek po godzinie 16:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy patrolowali rejon Białego Kamienia. To właśnie przy jednej z bocznych ulic w tej dzielnicy zauważyli młodego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. Kontrola osobista wykazała, że 19-latek miał przy sobie tzw. skręta, a badanie potwierdziło, że wypełniony był on marihuaną. Młody wałbrzyszanin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do drugiej interwencji doszło blisko dwie godziny później na terenie Poniatowa. Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zauważyli na jednej z ulic w tej części miasta nastolatka i sprawdzili, czy i on nie posiada substancji zabronionych prawem. Jakież było ich zaskoczenie, kiedy okazało się, że młody wałbrzyszanin ma dopiero co skończone 13 lat, a przy sobie susz roślinny w postaci marihuany. Mundurowi odwiedzili więc mieszkanie nieletniego, a w nim zatrzymali jego starszego brata, który również posiadał marihuanę, ale jej większe ilości. Funkcjonariusze udowodnili 16-latkowi także wielokrotnie niezarobkowe udzielanie środków odurzających innym małoletnim.

Teraz obaj młodzi wałbrzyszanie staną przed sądem rodzinnym. Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osób popełniających czyny karalne – tak jak powyższym przypadku - mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Wczoraj przed godziną 19:00 policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali jeszcze w trakcie kontroli drogowej na terenie tej miejscowości 33-latka. Mundurowi podczas przeszukania prowadzonego przez niego pojazdu znaleźli środki odurzające w postaci marihuany oraz środki psychotropowe w postaci metamfetaminy. Mężczyzna za posiadanie narkotyków również odpowie przed sądem. Grożą mu trzy lata więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
18%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
3
27%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group