Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3786
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Młodociany Gang Olsena

Czwartek, 10 czerwca 2021, 11:36
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
REGION, Głuszyca: Młodociany Gang Olsena
Fot. KMP Wałbrzych
Ukradli sporą ilość słodyczy, a następnie wybiegli z jednego z marketów w Głuszycy i uciekli. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze miejscowego komisariatu niezwłocznie przeprowadzili czynności operacyjne i ostatecznie po kilkudziesięciu minutach zatrzymali trzech sprawców kradzieży.

Do zdarzenia doszło w minioną środę przed godziną 19:00 w jednym ze sklepów znajdujących się przy ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy. Trzech wałbrzyszan w wieku od 12 do 20 lat udało się na gościnne występy, wykorzystało nieuwagę pracowników i ukradło słodycze o łącznej wartości ponad 930 złotych. Następnie wszyscy wybiegli z placówki handlowej.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z Głuszycy sprawdzili monitoring sklepowy i rozpoczęli poszukiwania złodziei. Pierwszych z nich – 15-latek - został zatrzymany na pobliskim przystanku. Za drugim sprawcą – 20-latkiem – policjanci musieli udać się w pościg pieszy. I on jednak trafił w ich ręce po kilkuset metrach biegu. 12-latek, któremu wcześniej udało się wsiąść do autobusu komunikacji miejskiej, również nie uniknął kontaktu z mundurowymi, którzy czekali na niego na końcowym przystanku w Głuszycy Górnej. Cała trójka już po kilkudziesięciu minutach od zdarzenia była więc w rękach funkcjonariuszy. Mundurowi odzyskali blisko połowę ze skradzionych produktów.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 20-latek jest poszukiwany za wcześniejsze kradzieże, które popełnił jako nieletni, i dzisiaj zostanie odwieziony do Zakładu Poprawczego w Głogowie. Dodatkowo policjanci drugiego komisariatu udowodnili mu popełnienie w ostatnim czasie szeregu innych przestępstw na terenie Wałbrzycha. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży, sześć zarzutów kradzieży z włamaniami do obiektów oraz dwa zarzuty zniszczenia mienia. Teraz za kratami więzienia młody mieszkaniec naszego miasta może spędzić nawet 10 lat. O losie dwóch nastolatków zadecyduje natomiast sąd rodzinny. Starszy z nich - 15-latek - odpowie za kradzież sklepową jako nieletni sprawca czynu karalnego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
5
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
19%
Złości
5
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group