Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 4937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Mieroszów: Młodzi, mobilni, wykształceni

Piątek, 27 kwietnia 2012, 14:21
Aktualizacja: 14:22
Autor: red
Wałbrzych/Mieroszów: Młodzi, mobilni, wykształceni
Fot. Magdalena Zywar
Fundacja Wałbrzych 2000, w ramach projektu „Wspólną drogą do sukcesu” przeszkoliła 8 mieszkańców Mieroszowa na kursach „Kelner–barman” i prawa jazdy kat. B.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego został przygotowany przez firmę Enter Sebastian Borecki z myślą o osobach niezatrudnionych, mieszkających na terenie Mieroszowa, które nie ukończyły jeszcze 24 roku życia, a jego celem jest aktywizacja osób niezatrudnionych oraz znalezienie dla nich odpowiedniego miejsca na trudnym, wałbrzyskim rynku pracy.

Wykłady z zakresu niezbędnej wiedzy teoretycznej odbywały się na terenie Fundacji, a praktyka w restauracji Bohema w Szczawnie Zdroju. Uczestnicy kursu zdobywali praktyczne umiejętności przygotowywanie napojów i deserów, układania serwetek, nakrywania stołów i przygotowywania skomplikowanych drinków różnego typu. Kurs obejmował także zajęcia z zakresu profesjonalnej obsługi klienta, pracy zespołowej czy savoir-vivre. Wszystko po to, by wykształcić uczestników na idealnych kelnerów-barmanów – wykwalifikowanych technicznie, komunikatywnych i wywierających odpowiednie wrażenie na potencjalnym kliencie.
– Jesteśmy przekonani, że uczestnicy projektu szybko znajdą pracę, która przyniesie im satysfakcję z wykonywanego zawodu - mówi Magdalena Zywar. specjalistka ds. szkoleń Fundacji.

Zajęcia w ramach kursu prawa jazdy prowadzane były przez instruktora Ośrodka Szkolenia Kierowców Fundacji Wałbrzych 2000 – Jana Kwiatkowskiego, który uważa, iż wszyscy jego podopieczni zdadzą egzamin na prawo jazdy w pierwszym terminie.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group