Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Młodzież spotkała się z prezydentem

Środa, 22 maja 2013, 10:37
Autor: PAW
Wałbrzych: Młodzież spotkała się z prezydentem
Fot. PAW
Wczoraj w wałbrzyskim Ratuszu doszło do spotkania prezydenta Romana Szełemeja z Młodzieżową Radą Miasta Wałbrzycha oraz młodzieżą wałbrzyskich szkół.

Powodem spotkania i tematem debaty młodzieży z prezydentem, było omówienie korzyści płynących z odzyskania przez Wałbrzych statusu miasta grodzkiego.
- Cieszy mnie, że jest w Wałbrzychu całkiem spora grupa młodych ludzi, którzy interesują się sprawami miasta i życiem publicznym – mówi prezydent.

Roman Szełemej przedstawił zebranym na sali historię odzyskania przez Wałbrzych statusu miasta grodzkiego.
- Przez błędne polityczne decyzje nasze miasto przez ostatnich 10 lat miało znacznie mniejsze szanse na rozwój – tłumaczy Szełemej. - Odzyskanie grodzkości to większy budżet, ale również więcej obowiązków, które na nas spoczywają.

Młodzież dopytywała, jaki wpływ na zwiększenie liczby nowych miejsc pracy w Wałbrzychu ma grodzkość dla Wałbrzycha.
- Nie ma takiego prostego przełożenia, ale to szansa dla miasta i efekty przyjdą z czasem – mówi Szełemej. - Rozpoczęliśmy wiele inwestycji, które zmienią obraz Wałbrzycha i wizerunek miasta. Chcę, by Wałbrzych powrócił do I ligi miast w Polsce i tak się stanie w najbliższych latach.

Po debacie poświęconej grodzkości, młodzież pytała m.in. o termin otwarcia Aqua Zdroju oraz o atrakcje związane z uruchomieniem kompleksu, a także o zaawansowanie prac przy modernizacji Satrej Kopalni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group