Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2456
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Modernizacja Muzeum na ukończeniu

Czwartek, 16 października 2014, 6:30
Aktualizacja: Piątek, 17 października 2014, 13:50
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Modernizacja Muzeum na ukończeniu
Fot. Katarzyna Szwarc
Wczoraj w budynku Muzeum, odbyła się konferencja prasowa na temat postępu prac przeprowadzanych na terenie obiektu.

Dyrektor placówki, Jacek Drejer, poinformował, że od tegorocznej majowej Nocy Muzeów do dyspozycji zwiedzających zostały oddane świeżo wyremontowane sale, jak i nowa ekspozycja stała. Dodatkowo Muzeum wzbogaciło się o nowinki multimedialne, m.in. o ekrany dotykowe, ale również o 300-letnią filiżankę, będącą elementem serwisu kawowego, którego fragmenty rozsiane są po całym świecie.

Obecnie trwa remont dachu obiektu, który jest już niemalże na ukończeniu. Do sfinalizowania prac potrzebne jest dodatkowe 100 tysięcy złotych, które zarząd placówki chce pozyskać ze środków ministerialnych. Oprócz tego, Muzeum w Wałbrzychu chce wystąpić o zmianę nazwę - ma zostać przekształcone w Muzeum Porcelany.

Planuje się również podjęcie bliższej współpracy z Porcelaną Krzysztof. W przyszłości, na terenie fabryki, ma zostać uruchomiona trasa zwiedzania, która umożliwiłaby turystom zgłębianie tajemnic wyrobu porcelany. Zainteresowani zyskaliby możliwość kupna jednego biletu, który upoważniałby zarówno do wizyty w Muzeum, jak i w Krzysztofie. Ponadto w planach jest również podjęcie współpracy z Parkiem Wielokulturowym Starą Kopalnią oraz zakup kolejnych kolekcji muzealnych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group