Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5737
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Motocykliści na cenzurowanym

Niedziela, 25 lipca 2021, 6:46
Aktualizacja: 10:27
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Motocykliści na cenzurowanym
Fot. KMP Wałbrzych
W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim odbyły się działania „Motocyklista”. Policjanci sprawdzali, czy kierujący jednośladami oraz inni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze skontrolowali 104 pojazdy, w tym 23 motocykle. Mundurowi ujawnili 74 wykroczenia popełnione przez kierujących, ale tylko 1 dotyczyło motocyklisty. Zatrzymali także 5 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów.

Policjanci przypominają, że motocyklista lub osoba przewożona takim pojazdem obowiązani są używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 150 złotych. Nie dotyczy to oczywiście motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów powinni także przestrzegać dozwolonej prędkości i pamiętać, że są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała.

Twoja reakcja na artykuł?

15
39%
Cieszy
5
13%
Hahaha
4
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
13%
Złości
9
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group