Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Msza w intencji wałbrzyskich szkół

Poniedziałek, 23 stycznia 2012, 20:15
Aktualizacja: 23:55
Autor: Sven
Wałbrzych: Msza w intencji wałbrzyskich szkół
Fot. Sven
W trakcie ostatniego posiedzenia komisji edukacji i kultury Rady Miejskiej Wałbrzycha, Ryszard Nowak zaprosił rajców na mszę w intencji wałbrzyskich szkół. Msza była dzisiaj, a jutro czeka nas sesja rady miasta, na której być może rozpocznie się procedura likwidacji szkół.

Msza odbyła się dzisiaj w kościele pod wezwaniem św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej na Białym Kamieniu. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób, w tym poseł Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska, przewodnicząca nauczycielskiej „Solidarności” Magdalena Szczurowska, radni PiS Beata Mucha, Cezary Kuriata, Mirosław Bartolik oraz inicjator przedsięwzięcia Ryszard Nowak z WWS. Obecny był także radny powiatowy Marcin Nowak, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice, których dzieci, być może, od września będą uczęszczać do innych szkół.

W kazaniu ksiądz infułat Julian Źrałko apelował, by ci, którzy na sesji rady miasta będą głosować za lub przeciw mieli na względzie przede wszystkim ludzi i ich los, a nie tylko wyliczenia ekonomiczne:
- Ludzie są najważniejsi. Przecież dzieci, które dzisiaj się rodzą już za kilka lat będą potrzebować szkoły, a jej nie będzie. Najlepiej inwestuje ten, kto inwestuje w dzieci i młodzież. I nie chodzi tu tylko o sprawy materialne, ale o wychowanie i ukształtowanie. To jest największa wartość – zakończył Źrałko.

Niestety jeszcze przed mszą wyraźnie zaznaczył, że nie życzy sobie filmowania i robienia zdjęć.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group