Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 2073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Multimedialna Kultura Wałbrzych–Hradec Králové 2014

Piątek, 28 listopada 2014, 7:36
Aktualizacja: Sobota, 29 listopada 2014, 16:49
Autor: opr.Polka
Wałbrzych: Multimedialna Kultura Wałbrzych–Hradec Králové  2014
Fot. Polka
W czwartkowy wieczór odbył się wernisaż fotograficzny „Multimedialna Kultura” – realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach polsko– czeskiego projektu.

Jednocześnie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury w Starej Kopalni i Ośrodku Kultury Adalbertinum w Hradec Králové zostały zaprezentowane zdjęcia wykonane w obu miejscowościach podczas dwóch letnio-jesiennych plenerów fotograficznych. Wszystko odbyło się za pomocą komunikatora i kamery dzięki, którym możliwe było połączenie się z czeskim partnerem.

Wałbrzyski wernisaż prezentował niezwykłe miejsca znajdujące się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od granicy m.in.: Nové Město nad Metují , Góry Orlickie, Muzeum Třebechovice oraz Masarykovą chatę. Natomiast w Czechach zaprezentowano zdjęcia plenerowe obejmujące Zamek Książ i Palmiarnię, architekturę Śródmieścia i Szczawna Zdroju.
Wystawę w Starej Kopalni obejrzeć można do końca grudnia 2014 br.

***
Projekt „Multimedialna kultura: Wałbrzych i Hradec Králové” potrwa do marca 2015 roku. Obie instytucje wydadzą na niego około 33 tys. euro, z czego WOK blisko 17 tys. euro. Pieniądze przekaże Unia Europejska, za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. W przyszłości w niespotykanej dotąd w Wałbrzychu formie multimedialnej WOK zamierza prezentować prace twórców wielu dziedzin artystycznych, zarówno miejscowych, jak i z Czech.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group