Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2751
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Myślał, że uniknie kary

Wiadomości: Region
Piątek, 29 czerwca 2012, 6:04
Aktualizacja: 6:46
Autor: opr.red.
Fot. red.
Policjanci z wałbrzyskiej komendy zatrzymali 27–letniego mężczyznę, który w maju bieżącego roku włamał się do domku jednorodzinnego. Ponadto udowodniono mu 2 kradzieże z włamaniem do altan ogrodowych, kradzież laptopa, pieniędzy w kwocie 600 złotych oraz kabla energetycznego. Sprawca działał na terenie Jedliny Zdrój. 27–latek trafił do aresztu śledczego.

28 maja bieżącego roku do policjantów z Komisariatu w Głuszycy dotarł sygnał, że ktoś poprzez wypchnięcie okna dostał się do jednego z domów w Jedlinie Zdrój. Ze środka zginęły różne przedmioty. Do jednostki wpłynęły kolejne zgłoszenia o włamaniach do dwóch altan ogrodowych oraz kradzieży laptopa, pieniędzy w kwocie 600 złotych i kabla energetycznego o wartości 1000 złotych. Sprawę zaczęli analizować funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z policjantami z Głuszycy.

Znajomość środowiska przestępczego pozwoliła zawęzić krąg podejrzewanych osób. Policjanci wytypowali do włamań i kradzieży osobę, która była już im znana z podobnych przestępstw. Wiedzieli również, że sprawca nie posiada stałego miejsca zamieszkania i często przebywa na terenie ogródków działkowych w Jedlinie Zdrój. Tam też zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, który był pewien, że uniknie kary. W obliczu przedstawionych mu dowodów przyznał się do popełnionych przestępstw. 27-latek trafił do aresztu śledczego. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:http://www.walbrzych.policja.gov.pl/

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group