Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4498
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na Żeromskiego łamią przepisy

Piątek, 25 lutego 2022, 12:29
Autor: red
Wałbrzych: Na Żeromskiego łamią przepisy
Fot. KMP Wałbrzych
Od początku tego roku nagrania z przejazdu kolejowo–drogowego na ul. Żeromskiego w Wałbrzychu, który przez 24 godziny na dobę jest monitorowany kamerami, trafiają do wałbrzyskiej komendy. Obecnie funkcjonariusze prowadzą aż 260 postępowań związanych ze zgłoszonymi wykroczeniami popełnionymi w tym miejscu przez kierujących jak i pieszych.

Policjanci wałbrzyskiej komendy przypominają, że nieostrożny wjazd na przejazd kolejowo-drogowy może zakończyć się wypadkiem, często nawet ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego tak ważne jest, aby każdy kierujący przy przejeżdżaniu przez torowisko zachował szczególną ostrożność, nie wjeżdżał na torowisko, gdy sygnalizator nadaje sygnał czerwony, gdy rozpoczęło się opuszczanie zapór lub półzapór, a także gdy po drugiej stronie torowiska nie ma możliwości kontynuowania jazdy. Piesi także nie mogą wchodzić na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie. Od nowego roku kara za tego typu wykroczenia to 2 tysiące złotych.

Na przejeździe przy ul. Żeromskiego w Wałbrzychu pod koniec zeszłego roku pojawiły się kamery, które rejestrują wykroczenia drogowe w tym zakresie. Tylko od początku roku funkcjonariusze otrzymali ponad 400 różnych nagrań. Obecnie prowadzonych jest ponad 250 spraw o wykroczenia. Blisko 30 z nich już zakończyło się ukaraniem sprawców mandatami karnymi, a w stosunku do 10 osób sporządzona została dokumentacji o ukaranie do sądu.

Twoja reakcja na artykuł?

14
30%
Cieszy
1
2%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
15%
Złości
23
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group