• Środa, 22 maja 2019
  • Godz. 21:08
  • Imieniny: Heleny, Julii, Wiesławy
  • Czytających: 4206
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nadchodzą wałbrzyskie Fanaberie Teatralne

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 listopada 2018, 6:31
Autor: red
Fot. organizatorzy
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na XVI Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne Nostalgia. Koniec w dniach 2–7 grudnia 2018 roku.

OSTATNIE „FANABERIE” W SZANIAWSKIM!!!

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza w dniach 2 – 7 grudnia na wyjątkowe wydarzenie! „XVI Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne. Nostalgia. Koniec.”

Tegoroczna edycja FANABERII dotyczyć będzie kruchości i tymczasowości Teatru. Teatru jako miejsca skupiającego ludzi, ale też Teatru jako zjawiska artystycznego. W jubileuszowym 55. sezonie pragniemy powrócić do spektakli sprzed lat, zaprosić na powrót do nas ludzi, których z różnych powodów z nami już nie ma. Teatr generuje NOSTALGIĘ, można powiedzieć, że leży ona nie w naturze rzeczy, a w zapamiętywaniu, liczą się głównie uczucia związane z doświadczeniem przeszłości.

XVI FANABERIE będą starały się uciec od anegdot na rzecz czegoś ważniejszego. Piękno NOSTALGII bowiem ma charakter demokratyczny, nostalgiczna wrażliwość jest w Teatrze udziałem każdego i widza i twórcy. Będzie to ostatnia edycja wałbrzyskiego festiwalu w tej formie.
Mamy nadzieję, że KONIEC będzie nowym początkiem.
„Mieliśmy kiedyś taki pomysł, marzenie, które nazwaliśmy fanaberią, żeby w szarym mieście, zrobić kolorowy festiwal. I tak się stało, było to 16 lat temu! Od tego czasu miasto się zmieniło, bo świat się zmienił i okazało się, że nasza fanaberia nie jest już atrakcyjna, straciła swoją energię i zgubiła swój kolor i dlatego postanowiliśmy podziękować za te XVI edycji fanaberii wszystkim gościom, wszystkim teatrom i każdemu widzowi i po raz ostatni zaprosić na spektakle z naszego repertuaru, które odświętnie pożegnamy oraz na gościnne spektakle, które utrzymają nas w nostalgicznym nastroju, czyli na XVI Wałbrzyskie FANABERIE Teatralne. Nostalgia. Koniec” - mówią inicjatorzy tego przedsięwzięcia.

FANABERIE zostały dofinansowanie ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Z greckiego NOSTALGIA od nóstos (powrót) i álogs (ból).

WIĘCEJ INFORMACJI: http://teatr.walbrzych.pl/xvi-walbrzyskie-fanaberie-teatralne/

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 24-11-2018 9:33
Embargo na teatr.Za antypolonizm.
~Troll 26-11-2018 0:28
~wyzwalacz -POPIERAMMMM!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group