Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 3000
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Nam strzelać zakazano

Czwartek, 23 grudnia 2010, 19:33
Aktualizacja: 19:34
Autor: Sven
Dawno już minęły czasy, gdy na Nowy Rok strzelały wyłącznie korki z radzieckich szampanów. Dzisiaj fajerwerki kupić można na każdym kroku.

Okres świąteczno – noworoczny to przysłowiowe żniwa dla sprzedawców fajerwerków. Co prawda, obrót środkami pirotechnicznymi regulują stosowne przepisy, ale nie przeszkadza to w ich produkcji, imporcie i pokątnym handlu.

Wszyscy wiedzą, że z petardami i sztucznymi ogniami należy obchodzić się ostrożnie i zgodnie z instrukcją. Jednak co roku służba zdrowia odnotowuje dziesiątki poparzeń i innych uszkodzeń ciała, będących następstwem nieostrożnego obchodzenia się z fajerwerkami.

17 grudnia wojewoda dolnośląski wydał rozporządzenie w sprawie zakazu używania wyrobów pirotechnicznych, które obowiązuje do 27 lutego 2011 roku.

Tylko w dniach 31 grudnia 2010 roku i 1 stycznia 2011 roku dozwolone jest używanie wyrobów i materiałów pirotechnicznych. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, mogą używać środków pirotechnicznych jedynie pod nadzorem rodzica lub opiekuna.

Osoby sprzedające wyroby pirotechniczne nieletnim popełniają przestępstwo. Jest ono zagrożone grzywną, ograniczeniem wolności, a nawet pozbawieniem wolności do dwóch lat.

Zakazy niczego nie załatwią jeżeli zabraknie rozsądku rozpuszczonego w nadmiarze alkoholu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group