Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4586
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Namówił 11–latkę do przestępstwa

Piątek, 19 czerwca 2020, 10:33
Aktualizacja: Sobota, 20 czerwca 2020, 8:33
Autor: red
REGION, Głuszyca: Namówił 11–latkę do przestępstwa
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Głuszycy w miniony wtorek zatrzymali 26–letniego włamywacza. Mężczyzna z pomieszczenia gospodarczego wykradł różnego rodzaje przedmioty związane z organizacją zawodów sportowych. Zaskakujący jest fakt, iż do przestępczego czynu wykorzystał swoją 11–letnią siostrzenicę.

W miniony wtorek dyżurny Komisariatu Policji w Głuszycy został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego przy ul Klejowej w tej miejscowości. Sprawca poprzez wyłamanie drzwi wejściowych dostał się do środka i zabrał znajdujące się tam wartościowe przedmioty. Na miejsce został skierowany patrol Policji. Funkcjonariusze na podstawie zabezpieczanego monitoringu rozpoznali sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec Głuszycy. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany przez mundurowych.

Dużym zaskoczeniem dla policjantów okazał się fakt, że w przestępczym procederze brała udział jego 11-siostrzenica. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, iż 26-latek poprosił ją, aby pomagała mu w zabraniu - jak twierdził - jego rzeczy, które miały znajdować się w pomieszczeniu należącym do kolegi. Oczywiście była to wymyślona historyjka, a znajdujące się tam przedmioty nigdy do niego nie należały. 11-latka będąc pewna, że pomaga wujkowi w odzyskaniu jego rzeczy, wyniosła je z pomieszczenia.

Łupem 26-latka padły m.in. statywy do mierzenia czasu, składane stoły, namioty oraz pakiety startowe, jakie otrzymują sportowcy podczas zawodów - ze środkami czystości i artykułami spożywczymi wewnątrz. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na ponad 5 tys. złotych. Dzięki szybkiej reakcji mundurowi odzyskali cześć utraconego łupu. Mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego przestępstwa. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
63%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group