Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2845
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nie miał upawnień do kierowania, a ponadto był pod wpływem narkotyków

Środa, 27 lutego 2019, 6:41
Autor: red
Wałbrzych: Nie miał upawnień do kierowania, a ponadto był pod wpływem narkotyków
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po pościgu zatrzymali kierującego samochodem dostawczym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i w rejonie na ul. Wysockiego w Wałbrzychu podjął ucieczkę, doprowadzając ostatecznie do zderzenia z radiowozem.

W miniony piątek około godziny 21:20 na ul. Kolejowej w Wałbrzychu policjanci prewencji zauważyli mężczyznę jadącego samochodem dostawczym z niesprawnym oświetleniem. Dodatkowo kierujący przejechał przez skrzyżowanie z ul. Wysockiego na czerwonym świetle. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mieszkaniec naszego miasta rozpoczął ucieczkę. Skończyła się ona dopiero po kilkudziesięciu sekundach kolizją z radiowozem, do której doprowadził nieodpowiedzialny młodociany przestępca.

W trakcie czynności ze sprawcą zdarzenia policjanci prewencji ustalili, że 19-latek nie posiadał nigdy prawa jazdy, a test na obecność narkotyków w organizmie wykazał u młodego mężczyzny środek odurzający w postaci amfetaminy. Nastolatek został ostatecznie zatrzymany, a jego pojazd trafił na parking strzeżony.

Wałbrzyszanin odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę pod wpływem narkotyków, brak uprawnień do kierowania pojazdami, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz inne popełnione wykroczenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
75%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group