Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 4931
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nie wrócił z przepustki

Wtorek, 14 marca 2023, 6:48
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Nie wrócił z przepustki
Fot. KMP Wałbrzych
Cztery osoby zostały zatrzymane w sobotę za posiadanie narkotyków. Z czarnego rynku znikają kolejne porcje amfetaminy, metamfetaminy oraz marihuany. Jeden z mężczyzn dodatkowo był poszukiwany, gdyż po przepustce nie wrócił do zakładu karnego, a tam powinien spędzić jeszcze ponad pół roku.

11 marca przed godziną pierwszą w nocy policjanci prewencji pierwszego komisariatu udali się na interwencję na Biały Kamień, gdzie mężczyzna przy jednej z ulic miał wszcząć awanturę z byłą partnerką. Na miejscu policjanci zastali nietrzeźwego i agresywnego 32-latka, który został zatrzymany, gdyż podczas wykonywanych czynności mundurowi znaleźli przy 32-latku zawiniątko foliowe, w którym były niewielkie ilości metamfetaminy. Podejrzany noc spędził w jednej z cel w wałbrzyskiej komendzie. Następnie usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

W sobotę przed południem funkcjonariusze z Głuszycy patrolowali rejon gminy Walim i postanowili przeprowadzić interwencję w Glinnie. To właśnie na terenie tej miejscowości zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. 37-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego w paczce po papierosach ukrywał zawiniątko z białym proszkiem. Badanie wykazało, że mężczyzna miał amfetaminę. Podczas czynności procesowych również usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Dwie godziny później policjanci ogniwa wywiadowczego odwiedzili jedną z posesji przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 26-letniego mieszkańca naszego miasta. Przy legitymowanym mężczyźnie mundurowi podczas kontroli osobistej znaleźli niewielkie ilości marihuany. Ale to nie był jedyny problem wałbrzyszanina. Okazało się, że mężczyzna próbował wprowadzić w błąd funkcjonariuszy co do swoich danych personalnych, a był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu, gdyż nie stawił się w zakładzie karnym po udzielonej mu przepustce. 26-latek trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd przewieziony zostanie do więzienia, gdzie spędzi jeszcze ponad pół roku. Do tego wyroku dojdzie jednak kolejny za posiadanie środków odurzających.

W sobotni wieczór po godzinie 20:00 doszło natomiast do zatrzymania ostatniego z mężczyzn za przestępstwo narkotykowe. Dzielnicowi pierwszego komisariatu skontrolowali jedną z posesji na Piaskowej Górze, gdzie zastali 32-latka. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie zawiniątko z zielonym suszem. Po przebadaniu u technika kryminalistki okazało się, że byłą to marihuana. Wałbrzyszanin już usłyszał zarzut, do którego się przyznał.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
5
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group