Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3631
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Niedoszły podpalacz

Sobota, 17 lipca 2021, 6:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Niedoszły podpalacz
Fot. KMP Wałbrzych
Był skonfliktowany z lokatorami, dlatego włamał się do pomieszczeni gospodarczego, a następnie wykradł z niego kanister z paliwem i zagroził jednemu z mieszkańców pobiciem oraz podpaleniem motorowerów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia.

Do interwencji doszło w miniony poniedziałek koło południa na terenie jednej z posesji przy ul. Głównej w Boguszowie-Gorcach. Mieszkańcom nie podobało się, że mężczyzna od dłuższego czasu zamieszkuje na strychu budynku. Żądali aby go opuścił. 21-latek nie chciał się na to zgodzić. W ramach odwetu postanowił włamać się do pomieszczenia gospodarczego i wykraść z niego kanister z paliwem. Następnie zagroził jednemu z lokatorów pobiciem oraz podpalaniem znajdujących się tam jednośladów. Spłonąć mógł jednak cały budynek.

49-latkowi na szczęście udało się zapobiec wznieceniu ognia. Sprawca jednak uciekł. Wtedy to mieszkańcy wezwali na miejsce zdarzenia policjantów, którzy chwilę później - po krótkich poszukiwaniach - zatrzymali 21-latka. Młody boguszowianin znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał blisko pół promila tej substancji w organizmie.

Na wniosek funkcjonariuszy ostatecznie Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, w związku z dokonaniem przez niego włamania oraz groźbami karalnymi, które wzbudziły w 49-letnim mieszkańcu Boguszowa-Gorc uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Podejrzany może teraz trafić za karty więzienia na 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

7
37%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
11%
Złości
8
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group