Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4347
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu

Środa, 31 stycznia 2018, 13:50
Aktualizacja: 16:01
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Nietrzeźwy kierujący zatrzymany po pościgu
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania okazało się, że 21–latek nigdy nie posiadał prawa jazdy oraz znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło w Boguszowie-Gorcach 29 stycznia po godzinie 23:00. Funkcjonariusze z tej miejscowości zauważyli jadący bardzo wolno samochód mark Mercedes. Niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu kierującego pojazdem do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna jednak nie reagował i dalej kontynuował jazdę. Ucieczka zakończyła się kilkaset metrów dalej blokadą policyjną przy ul. Kopernika.

21-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc w trakcie legitymowania oświadczył, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest nietrzeźwy i dlatego podjął decyzję o ucieczce. Badanie wykazało u niego 2,11 promila alkoholu we krwi.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group