Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3786
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Niezwykła biblioteka

Czwartek, 3 listopada 2016, 6:55
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Niezwykła biblioteka
Fot. UG Czarny Bór
Na stronie www.culture.pl ukazał się artykuł „10 niezwykłych bibliotek w Polsce”. Okazało się, że biblioteka z Czarnego Boru znalazła się w tej zaszczytnej dziesiątce.

Przypomnijmy, że obiekt powstał dwa lata temu z inicjatywy samorządu gminnego w ramach Programu Wieloletniego Kultura + „Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek”. Włodarzom udało się pozyskać 1 875 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 850 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Inwestycja o łącznej wartości prawie 4 000 000 zł zakończyła się w październiku 2014 roku, i 25 października 2014 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnym Borze w nowej siedzibie przy ul. Sportowej 43. Od tej chwili jako Centrum Biblioteczno – Kulturalne biblioteka stałą się „sercem kulturalnym” gminy Czarny Bór.

A oto cytat z ze strony www.culture.pl:

„Również niewielkie wsie mogą szczycić się pięknem bibliotecznej architektury. W Czarnym Borze na Dolnym Śląsku w 2014 r. oddano do użytku budynek pełniący funkcję gminnego centrum kultury. Architekci z wrocławskiej pracowni ISBA Grupa Projektowa postawili na funkcjonalność, elegancję oraz prostotę z nutką ekstrawagancji. Przeszklony cokół z przestrzenią ekspozycyjną i kawiarnią stanowi podstawę dla wykończonej drewnem attyki. Wysoki dach okrywa salę biblioteczną i szeroki hall, tworząc w ten sposób osłonięty dziedziniec pobliskiej szkoły, a jego wznosząca się linia nawiązuje do sąsiednich wzgórz.”

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group