Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5520
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Jasełka w Czarnym Borze

Sobota, 24 grudnia 2016, 6:36
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Jasełka w Czarnym Borze
Fot. UG Czarny Bór
Sala widowiskowa w Centrum Kultury w Czarnym Borze zapełniła się dziećmi z pięciu świetlic wiejskich z terenu Czarnego Boru. Jak co roku wójt gminy Adam Górecki zorganizował dla nich spotkanie wigilijne, podczas którego dzieci z Grząd przygotowały piękne jasełka.

Po przedstawieniu radni (Krystyna Stawiarska, Marzena Łatka, Tomasz Kosek oraz Stanisław Pogwizd) wraz z zastępcą wójta Renatą Chruszcz wręczyli wszystkim dzieciom paczki, a każdy z wychowawców otrzymał wielką paczkę z grami planszowymi na świetlicę. Zgodnie z tradycją był też świąteczny poczęstunek i wspólne kolędowanie.

Tymczasem w Szkole Podstawowej w Witkowie, dzieci z klasy 2C pod nadzorem Małgorzaty Lewandowskiej oraz Barbary Gryki przygotowały dla społeczności szkolnej oraz rodziców przedstawienie Jasełkowe. Kolejny raz maluchy udowodniły, że w tej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowywali się z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Ich wrażliwość, poczucie humoru, wspaniale objawiły się w przedstawieniu. Należy więc się cieszyć, że tradycja jasełek pozwala każdego roku zabłysnąć i pokazać się małym aktorom. Na końcu spotkania życzenia świąteczne i noworoczne złożyła dyrektor Anna Dziewit, a ks. Proboszcz Janusz Ospa udzielił błogosławieństwa kolędowego. Życzenia Świąteczne w imieniu wójta złożyła też wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom zastępca Renata Chruszcz, życząc przede wszystkim ciepłych, radosnych i rodzinnych świąt oraz wielu prezentów pod choinką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group