Wtorek, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1814
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Region: Nowa Lewica

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 7:27
Aktualizacja: Środa, 18 grudnia 2019, 8:52
Autor: red
Kraj/Region: Nowa Lewica
Fot. użyczone
Nowa Lewica to nowa siła w polskiej polityce.

14 grudnia w Warszawie zapadła decyzja, że dwie lewicowe partie Wiosna Roberta Biedronia oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej, zgodnie z tym co deklarowały podczas wyborów, będą ściśle współpracowały, aby zrealizować przedstawiane cele programowe. Dlatego też zapadła decyzja o tworzeniu jednego ugrupowania. Członkowie SLD przyjęli zmianę nazwy partii. Nowa Lewica, tak będzie nazywała się największa formacja lewicowa składająca się z dwóch wspomnianych partii. Mariusz Kotarba, przedstawiciel Wiosny dodaje, że nadal w ramach klubu parlamentarnego będą współpracowali przedstawiciele Nowej Lewicy oraz Lewicy Razem, o czym zapewnił Adrian Zandberg podczas sobotniego spotkania.
- Wiosna oraz SLD w ramach nowego ugrupowania będą działać na zasadach partnerskich. Chcemy, aby każda i każdy w ramach Nowej Lewicy był traktowany podmiotowo - dodaje Kotarba. - Prace parlamentarne są dla nas bardzo ważne, to będzie potwierdzenie składanych przez nas deklaracji wyborczych – podkreśla Mariusz Kotarba - dlatego też poza zmianami statutowymi nasi parlamentarzyści przedstawiali zakres prac parlamentarnych, wskazując między innymi, że na ukończeniu są prace legislacyjne związane z naszymi postulatami w obrębie służby zdrowia, klimatu oraz ochrony zwierząt.

W najbliższym czasie Nowa Lewica przedstawi kandydata na prezydenta, który zmierzy się z kandydatami, którzy już zadeklarowali start w wyborach.

Twoja reakcja na artykuł?

8
31%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
8%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
12%
Złości
12
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group