Środa, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3082
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe boisko dla Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 kwietnia 2012, 12:39
Aktualizacja: 12:39
Autor: red
Fot. UMWD
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wałbrzychu posiada już własne boisko sportowe o nawierzchni syntetycznej. Za nami oficjalne otwarcie, w którym uczestniczył wicemarszałek Radosław Mołoń.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Wałbrzychu była ważną inwestycją prowadzoną przez samorząd województwa. Główną ideą projektu jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju młodzieży i podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej. Funkcjonowanie nowego boiska ma pomóc młodym ludziom odnaleźć sens życia oraz zaszczepić im pozytywne myślenie i wiarę w samego siebie.

Wicemarszałek przekazał młodzieży komplet piłek sportowych oraz wziął udział w pierwszym meczu rozegranym na nowy obiekcie. Boisko budowano w latach 2008-2012 ze środków pochodzących z kontraktu dla województwa dolnośląskiego w wysokości 647 346 zł.

Placówka przeznaczona jest dla chłopców w wieku od 13 do 18 lat, umieszczanych na mocy postanowień Sądów Rodzinnych z całej Polski. W strukturze placówki funkcjonuje Szkoła Podstawowa nr 33 i Gimnazjum nr 15. Kadra pedagogiczna ma wykształcenie wyższe zgodne z profilem placówki oraz wykształcenie specjalistyczne: socjoterapia, logopedia, terapia pedagogiczna, uprawnienia trenerskie TZA, arteterapia, biblioterapia i inne. Pozwala to na wzbogacanie oferty edukacyjnej, terapeutycznej i wychowawczej dla wychowanków tu przebywających. Placówka funkcjonuje od 1956 roku, stąd posiada wiele tradycji i własne wypracowane formy pracy resocjalizacyjnej.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group