• Piątek, 14 grudnia 2018
  • Godz. 21:19
  • Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
  • Czytających: 2234
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nowe mieszkania szansą na zatrzymanie młodych ludzi w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 lipca 2018, 13:36
Autor: red
Fot. red
– W latach 2011–2018 wybudowaliśmy 350 nowych mieszkań w ośmiu lokalizacjach naszego miasta. Inwestycje w nowe budynki komunalne powróciły do Wałbrzycha po ponad 20 latach – mówi prezydent Roman Szełemej.

Łącznie koszt budowy nowych mieszkań to ponad 55 mln złotych, z czego ponad 15 mln pochodziło z dotacji, jaką przyznał miastu Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wybudowano mieszkania w w następujących lokalizacjach:

➡️ ul. Wiejska (67 mieszkań),
➡️ ul Staszica (19 mieszkań),
➡️ ul. Husarska (72 mieszkania),
➡️ ul. Jana Pawła II (120 mieszkań)
➡️ ul. Rolnicza (36 mieszkań),
➡️ ul. Drzymały (14 mieszkań),
➡️ ul. Głuszycka (14 mieszkań),
➡️ ul. 1 Maja (8 mieszkań).

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz

~T34 19-07-2018 13:40
Ciekawe czym będą płacić za czynsz i inne media, które są jedne z najdroższych w Wałbrzychu (patrz woda). Praca jest ale za jaką kasę? Utopii ciąg dalszy.
~dyktatorek a'la Kaczor 19-07-2018 13:58
Szansą na zatrzymanie młodych ludzi w Wałbrzychu jest dobrze płatna praca. Tyle w temacie. ps. Wciskanie kitu tępakom przez Romusia Wspaniałego to już jak widać przedwyborcza tradycja. Zabawne, że reżimowe media powtarzają te puste hasła z uporem wręcz maniakalnym.
~Karol 19-07-2018 14:09
Zgadzam się z przedmówcami. Praca za nędzna kasę i miasto nie oferujące młodym praktycznie żadnych rozrywek - kawiarni, pubów, dyskotek (tego jest ja na lekarstwo i głownie w dzielnicach osiedlowych). Brudno, patologia, wszędzie śmieci, tylko przy głównych ulicach jakoś to wyglada. Mieszkania rozdają, ale jakie czynsze - spokojnie kredyt można spłacać i mieć własne.
~Cas 19-07-2018 14:38
A ile jest budynkow gdzie pozostały po niemcach za darmo a urzad miasta od bardzo wielu lat nie przeprowadza najmniejszych remontow...brak gazu a czynsze do gory!!! Za co? Utrzymywac kliki ?!
~olo 19-07-2018 14:42
Panie prezydencie płaca płaca jeszcze raz płaca A ty płacisz kierowcom w ZDIK 2300 max A w spółkach miejskich jeszcze miej
~Nowy miezkaniec 19-07-2018 14:51
Nowy w mieście !!! mieszkam w Wałbrzychu od pół roku, mieszkałem Legnicy i mogę powiedzieć tyle, że zarabiam w Wałbrzychu na tym samym stanowisko 100 zł więcej niż w Legnicy i w Wałbrzychu atutem są mieszkania których w Legnicy nie ma. O Wrocławiu nie wspomnę, bo brat tam mieszka zarabia 4 tyś ale kredyt na mieszkanie ogromny, mieszkania są bardzo drogie.
~koo 19-07-2018 15:21
Najlepiej jest narzekać . Nic się większości z Was nie podoba . Co zrobią to źle . Jak się nie podoba to ...
idler73 19-07-2018 15:41
Nowe mieszkania komunalne, to oczywiście, rzecz ważna i potrzebna, niestety, nie zatrzymają one nikogo ani w Wałbrzychu, ani w Polsce w ogóle. Ludziom trzeba dać poczucie stabilności, czyli stałą pracę, za godne pieniądze. Praca podobno jest, pieniądze jednak godne są dla coraz większej grupy Ukraińców, Polacy omijają szerokim łukiem (i bardzo słusznie) obozy pracy w WSSE. Swoją drogą, dlaczego tak wspaniały, najbardziej "socjalny" (bardziej niż PZPR) rząd w historii RP, nie zrobił NIC w tym kierunku ? Wizaż sołtysowej ważniejszy ?
~wyzwalacz 19-07-2018 17:37
Te ,,mieszkania dla młodych " są w ogólnym bilansie narzędziem utrzymywania biedy mieszkańców Wałbrzycha i Polski. Oraz zadłużania.Bo ludzie się mają bogacić i sami się budować a nie wiecznie mieszkać w biedamieszkaniach pracując na biedaetatach,
~wyzwalacz 19-07-2018 20:44
To co proponuje Szełeme,jto w zasadzie było już w historii: Mieszkanie plus to lewacka nazwa odmiany instytucji czworaków. Czworaki było to domy w folwarkach w których mieszkało najemne chłopstwo: Byli oni w zasadzie przykuci do czworaków i pracy na folwarku.Aktualne obciążenia podatkowe są wyższe niż dawny wymiar pańszczyzny, mylące jest tylko istnienie komputerów, samochodów itp. cienkiej politury postępu technicznego. Praca w dalszym ciągu jest ciężka i uciążliwa a opieka lekarska kiepska jak dawniej tym bardziej że ludzie mają popsute zdrowie chemią z marketów w przeciwieństwie do moich pradziadków którzy mimo pracy na folwarku dożyli ponad stu lat w zdrowiu, na wiejskim zdrowym wikcie.
~ 19-07-2018 20:50
Młodzi uciekajcie z tego miasta! Nie jesteś z układu,to jesteś skazany na pracę za nędzne grosze. Wałbrzych -zielone miasto to raczej śmietnisko Polski mobrukiem, gdzie zakopuje się do dziury co popadnie,ze śmierdząca instalacją do przeróbki śmieci w centrum. Mieszkańcy gaju powinni wyjść pod ratusz protestować. O komunalniku lepiej nie wspominać,bo to dopiero dramat. Książ i Stara Kopalnia,lansują się tam tylko radni i inni z urzędu. Mieszkania buduja, ale wcale tam wielu młodych nie mieszka. Dziwne kryteria przyznawania. Wałbrzych zdecydowanie nie jest dobrym miejscem dla młodych ambitnych i mądrych ludzi. Takich się tu nie dostrzega.
~bicz_bozy 19-07-2018 21:20
Biedny Szełemej nie zrozumiał lekcji, którą odrobił kaczyński - ogromnej części polskiego społeczeństwa nie potrzebna jest wędka, tylko ryba (500 plus, jakieś 300 plus teraz, itp.). i to samo wychodzi w częsci komentarzy pod artykulem - ludzie mają pretensje do Prezydenta, że mało zarabiają :) kompletne kuriozum. to są umysły sformatowane przez pis, widzące w osobach pełniących funkcje publiczne bankomaty. smuci mnie jedynie dlaczego te osoby tak męczą się w Wałbrzychu, są na pewno jakieś miasta w kraju rządzone przez pisowskich polityków, tam pewnie "rozdajom myliony" :)
~ 19-07-2018 22:40
~bicz_bozy to koleś , który pracuje w wałbrzyskim Ratuszu (urzędnik!!) głupek wygadał się w pracy , ze działa na forach , hehehe , dwóch gości gadało na korytarzu, że niektórzy pracują a inni szaleją na necie:D:D:D:D:D Za długi jęzor masz PANIE.:)
~wyzwalacz 19-07-2018 23:15
Przecież Szełemej chętnie wykonuje mieszkaniowe pomysły PiS , nawet rękę sobie sciskał z Dworczykiem. Wynika z tego że PIS i PO pasożytują w symbiozie na organizmie narodu, nieprawdaż? Co ty bicz pier...olisz, przecież tu każdego wkurza PIS.Robisz ruch w interesie gangów rządzących? Teatrzyk że niby PiS zwalcza PO? Choć akurat to jedna klika.
~JPG 20-07-2018 3:51
Praca, praca i tylko dobrze płatna praca. Za kilka dni sprzedaję mieszkanie i wyjeżdżam do Legnicy bo dostałem lepiej płatną pracę.Do Wałbrzycha nie został ściągnięty żaden duży inwestor w ciagu ostatnich kilku lat wiec nie ma szans na rozwój gospodarczy miasta. Popatrzcie jak rozijają się Legnica , Lubin, Polowice itp. Jak będą placić czynsz mieszkańcy za te komunalne mieszkania przy tak niskich zarobkach. Za duże rozdawnictwo za mało inwestycji.
~Mms 20-07-2018 6:47
Mi pensja wzrosła 3 krotnie. A to tylko dlatego za się przeprowadziłem o 50km na północ żeby mieć stabilne dochody i normalnych ludzi w koło. Nie dziwię się ze uciekają ci ambitniejsi. Za chwile ruszy S3, Mercedes, może tam warto poszukać i się przenieść. Mydlenie ludzią oczu w niczym nie pomaga panie Romanie.
~ 20-07-2018 7:12
Patologia, bród, smród, ubóstwo i wałbrzyski salon i po co lodym tu mieszkać, jak nie ma szans na wybicie się wśród tej rządzacej chołoty. Zeby na nich podatki płacić żeby mogli jeszcze lepiej się bawić w Ksiązu
~T34 20-07-2018 7:48
Budować nowe po co? Na gaju szpital stoi i niszczeje, budynek w centrum po gazowni stoi i zaraz zacznie niszczeć i jeszcze wiele innych takich przykładów. Dobrze tu piszą jak nie jesteś z układu to żyjesz jak chłop 100 lat temu. Ta ochlokracja bawi się na rautach i liże pupy zdegenerowanym Hochbergom i innym pseudo cwaniakom z zachodu. ALe wiecznie tak nie będzie jak zostanie w mieście z 50 tyś. emerytów, rencistów i tych co im się nie chce to co wtedy zrobisz Romanie?
~bicz_bozy 20-07-2018 13:29
@19-07-2018 22:40 | ~ | *-gprs391751.centertel.pl (37.47.*.*) - ze smutkiem oznajmiam, że niestety nie stać mnie na pracę w urzędzie. niemniej jednak fejm cieszy ;)
~bicz_bozy 20-07-2018 13:37
@wyzwalacz - w ani jednym poście w mojej historii na tym forum nie chwaliłem PO i ubolewam na tym, że ta organizacja swego czasu przykleiła się do Szełemeja, którego szanuję za to, że za marne pieniądze podjął się zadania ratunku miasta będącego po poprzednich rządach w stanie kompletnego rozkładu. uważam po prostu pis za większe zło, ponieważ pis hoduje nowy typ obywatela, nowy rodzaj homo sowieticus. czy uważam, że po i pis to jedna klika? w wielu przypadkach tak - traktowanie państwa jak bankomatu, "skoki na kasę", knajacki język debaty publicznej, pogarda, brak rzeczywistego rozliczenia zarówno pisu jak i po. ale to po rządach pisu będziemy płakać latami.
~wyzwalacz 20-07-2018 20:27
Szełeme j& PO zupełnie niepotrzebnie wpakowali się w niepotrzebną i mega-drogą budowę Starej Kopalni, u szczytu zachłyśnięcia się oszukanczą i komunistyczną ideologią Unii Europejskiej.Teraz idą dalej drogą socrealizmu budowy domów a'la Wielka Płyta pod wodzą PiS i również tym się zachłystują. A potrzeby są zupełnie inne: chociażby realizacja podstawowych zadań gminy jak remonty dróg, kanalizacji czy prześwietlanie chaszczy wzdłuż dróg gminnych bo widzimy całkowitą dysfunkcję i syf na tym polu. Nie wspominam o racjonalnym podejściu do umożliwiania bogacenia się Wałbrzyszan, bo Szełemej & POPiS wałbrzyski realizują politykę puszczania w skarpetkach Polaków niszcząc nasz lokalny handel i wpuszczając markety- czyli nowoczesne hordy kupców- wojowników. I jeszcze dziwą się wyludnieniem.
~wyzwalacz 20-07-2018 20:46
Zatrzymać ludzi da się tylko możliwościami bogacenia się, a nie bieda-etatami czy bieda-mieszkaniami: Obniżka czynszów gminnych lokali użytkowych i oddawanie lokalnym firmom w tanią dzierżawę gruntów gminnych na początek by coś już zmieniło.Ponadto uznanie za sojusznika i wzięcie przez gminę w polityczną ,,ochronę " lokalnych firm przed samowolą urzędoli z Urzędu Skarbowego, ZUS-u, itd. Jednym słowem zakończenie z wrogością do ludzi chcących coś budować czy organizować w dziedzinie gospodarki. Mistrzostwem już by było sprowadzenie firm górniczych z Australii czy Kanady i wznowienie wydobycia węgla wbrew kretyńskiej i lewackiej polityce UE.
~ambitna 21-07-2018 12:11
Prawda jest taka, że i praca i pieniądze są... Pracodawca płaci ale też wymaga, chcesz pieniądze to się ucz i rozwijaj... Wkurzające jest to, że największy ból tyłka mają osoby z niskim wykształceniem. Ludzie którzy kończą studia i chociaż trochę z siebie dali podczas toku studiów nie mają problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Po to są darmowe kursy, szkolenia i inne żeby z nich korzystać. Jeśli uważasz że szkoda Ci Twojego czasu na kursy to się nie dziw, że później zarabiasz najniższą krajową. Hejt na Ukraińców... oni w wieku 20 lat kończą studia prawie i podczas studiów robią dobre praktyki. Co wy myślicie, że im można płacić mniej? Zarabiają tyle samo. Ok dofinansowania dla cudzoziemców.... Ale też nie przesadzajcie. Szełemej nie jest od tego aby podwyższać płace...
~ambitna 21-07-2018 12:15
Pomyślcie ilu młodych nie kończy nawet szkoły średniej, ilu młodych łazi z piwem, fajką w łapie zamiast zrobić coś ze swoim życiem. Od kiedy socjal jest bardziej opłacalny niż praca? Nie dziwcie się że bród, smród i ubóstwo jeśli sami wokół siebie go robicie! Szełemej nie docenia? A rozmawialiście z uczniami/studentami, którzy są ambitni i działają? Wiecie, że dostają spore stypendia na dalszy rozwój? Łatwiej smęcić w necie co nie? Weźcie się w końcu do roboty! Więcej ambicji a każdemu będzie łatwiej!
~wyzwalacz 21-07-2018 22:00
Ambitna, napisz jak to się dzieje że jak ci nasi z zawodowym wykształceniem pojadą za granicę to obkupują się w domy i samochody? W jaki cudowny sposób zyskują chęci do pracy?
~Mosiek z Nazaretu 22-07-2018 9:58
Polska po cichu wprowadza exit tax, podatek za wyjazd z Polski za praca. Przydal by sie taki Walbrzych ęxit tax, wtedy liczba walbrzyszan by nie spadala.
~Polak 25-10-2018 16:45
Do wyzwalacz w co się obkupuja? W domy na kredyt i graty z niemieć za tys euro? Niech za to co tam zarobią spróbują przeżyć w Berlinie, to dopiero zrozumieją jacy są biedni. A Wałbrzych zamieszkuje holota która nie radziła sobie nigdzie wiec w czasach świetności przyjechała do miasta. Caly czas wspominają jak to było za kopalni, ale od 25 lat głosują na tych którzy je zamyKali. Gdyby mieszkańcy Wałbrzycha mogli decydować o polityce międzynarodowej to w Wałbrzychu było by już 20 domów dla uchodźców, a potem płacz jak zwykle z reszta ! zalllllllll i ciemnota

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group