Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2478
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe Rady – nowa rzeczywistość

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 25 września 2010, 13:15
Aktualizacja: 13:18
Autor: red
Wizerunek siedzib rad wspolnót samorządowych zdecydowanie się poprawił
Fot. użyczone
Jak się okazuje, społecznicy z Rad Wspólnot Samorządowych zmieniają swoje dzielnice, a ich działania prowadzone na Nowym Mieście i Podgórzu są widoczne gołym okiem.

Wystarczy popatrzeć na zmiany zachodzące w tych dwóch radach, a zauważymy, że społeczni radni nie tylko integrują, wspierają i pomagają, ale również zmieniają obraz swoich dzielnic i siedzib, w których urzędują. Wiele przedsięwzięć odbywa się wewnątrz ich lokali, ale i z zewnątrz nie brakuje istotnych zmian, o czym można się osobiście przekonać.

Na Nowym Mieście czynnie w pracach uczestniczy przewodniczący Rady Dariusz Mrozicki, sekretarz Rafał Wrzosek i garstka wolontariuszy.
- Przed nami kolejne wyzwania związane z jeszcze szerszą działalnością dla naszych mieszkańców - relacjonuje Dariusz Mrozicki, szef Rady Wspólnoty Samorządowej w dzielnicy Nowe Miasto przy ul. Piłsudskiego 102. - Jestem pewien, że mieszkańcy zwrócili uwagę na pewne zmiany zachodzące w lokalu i przed nim samym, gdyż przez tych kilka lat unowocześniliśmy lokal i przystosowaliśmy go do potrzeb XXI wieku. Teraz działamy pełną parą, jednak na tym nie spoczęliśmy, gdyż od zimy 2009 roku przystosowujemy i remontujemy nasz lokal pomocniczy przy ul. 11-go Listopada 119, w którym wydajemy odzież dla potrzebujących.

To ogromne wyzwanie dla WS Nowe Miasto, ponieważ warunkiem otrzymania tego lokalu było zrezygnowanie z pomocy Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu z jakiegokolwiek remontu, który jest w całości wyceniony na 70 tys. zł. Jak czas pokazał, nie zniechęciło to członków wspólnoty samorządowej i w krótkim czasie otworzyli oni lokal dla mieszkańców Wałbrzycha, przystosowując dolną część do potrzeb akcji pomocowej. W dalszym ciągu poszukiwani są sponsorzy, którzy ułatwiliby otwarcie całego biura dla potrzeb Banku Społecznej Pomocy – banku drugiej ręki. Na dzień dzisiejszy brakuje jeszcze instalacji grzewczej, przewodów elektrycznych, schodów pomiędzy pierwszym a drugim piętrem, materiałów budowlanych takich jak: płyty regipsowe i paździerzowe, zaprawy murarskiej, cementu i gipsu.

Za zmiany w Radzie Wspólnoty Samorządowej Podgórze, Stary i Nowy Glinik odpowiadają Wiesław Bielawski, przewodniczący Rady, Krzysztof Wołosz, wiceprzewodniczący. Wspierani są przez Radnego Miejskiego Jerzego Krzyżowskiego oraz czterech wolontariuszy. W miesiącu wrześniu dołączyli do nich uczniowie działu budowlanego z Zespołu Szkół Nr 5 przy ul. Ogrodowej 2a w Wałbrzychu.
- Nasz lokal przy ul. Niepodległości 24 w dzielnicy Podgórze nabiera nowego wizerunku i jakości. Od niepamiętnych czasów nie był w nim przeprowadzany remont, ani żadne prace odświeżające. Stąd nasza inicjatywa i bezpośrednie działanie, które polega na wymianie oświetlenia, remoncie pomieszczeń i wymalowaniu okien. Ponadto nie rezygnujemy z bieżących przedsięwzięć realizowanych w naszym lokalu, a wręcz wprowadzamy nowe innowacyjne pomysły, takie jak: „Akademia malucha”, która jest nowatorskim pomysłem integracyjnym kobiet i dzieci. Częściowy obraz zmian nasi mieszkańcy mogą ujrzeć z zewnątrz, gdyż intensywne prace remontowe odbywają się wewnątrz lokalu - informuje Wiesław Bielawski, przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Podgórze, Stary i Nowy Glinik.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group