Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2486
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy kandydat na prezydenta

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 28 sierpnia 2010, 8:55
Aktualizacja: 18:00
Autor: Sven
Patryk Wild to nowy kandydat na prezydenta Wałbrzycha
Fot. Krzysztof Żarkowski
Pod Mo – Brukiem z kandydowania na urząd prezydencki w Wałbrzychu zrezygnował Ireneusz Zyska. Nowym kandydatem Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI jest Patryk Wild.

Oto oświadczenie Ireneusza Zyski:

„W dniu 8 czerwca 2010 roku władze Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI ogłosiły moją kandydaturę w tegorocznych wyborach samorządowych na prezydenta Wałbrzycha. Stało się tak na prośbę członków wałbrzyskiego koła Stowarzyszenia. Nie było mi ławo podjąć decyzję, gdyż obecnie jestem zaangażowany w prace samorządu w Świebodzicach, jako zastępca burmistrza. Zgodziłem się z uwagi na moje żywe związki z Wałbrzychem. Przede wszystkim zaś, jako człowiek ambitny i odpowiedzialny, chciałem podjąć się trudnych wyzwań, jakie stawia dziś przed nami Wałbrzych, zwłaszcza w obliczu nierozwiązanych od lat problemów i zagrożeń.
Zaraz po podaniu tej informacji do wiadomości publicznej otrzymałem mnóstwo głosów od mieszkańców Świebodzic, którzy doceniając moja pracę. Prosili mnie, abym nie opuszczał Świebodzic, gdyż jestem im potrzebny.
Równocześnie w Wałbrzychu rozpoczęliśmy intensywne prace nad programem – nad dobrymi pomysłami dla Wałbrzycha. Do zespołu roboczego dołączył Patryk Wild, radny sejmiku województwa z okręgu wałbrzyskiego, a jednocześnie przewodniczący klubu radnych Dolny Śląsk XXI w sejmiku.
W czasie tej wspólnej pracy doszliśmy do wniosku, że ze względu na jego dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenia w pracy na różnych szczeblach samorządu, wójta gminy, radnego sejmiku województwa, wicemarszałka województwa, to właśnie Patryk będzie miał największą szansę na zwycięstwo w wyborach samorządowych i będzie najlepszą „prezydencką ofertą” dla wałbrzyszan.
Jego profil wykształcenia magistra inżyniera architekta i urbanisty, studia w Berlinie, szkolenia z zakresu tematyki samorządowej w USA i Wielkiej Brytanii, praktyczne doświadczenia w rozwoju gminy i województwa doskonale odpowiadają charakterowi wyzwań, przed którymi stoi Wałbrzych. Cieszę się, że namówiliśmy Patryka do startu w tych wyborach.
Dzięki tej decyzji, ja będę mógł nadal z pasją kontynuować pracę w Świebodzicach, gdzie razem z burmistrzem rozpoczęliśmy wiele ciekawych i ambitnych projektów, oczywiście jeśli tak zdecydują wyborcy.
Jednocześnie będę wspierał Patryka Wilda w dążeniu do zwycięstwa w wyborach samorządowych, gdyż Wałbrzych potrzebuje dobrego gospodarza. Dotychczasowe osiągnięcia Patryka świadczą o tym, że jest on właśnie takim gospodarzem. Chcemy, aby Wałbrzych rozwijał się podobnie jak Wrocław, aby stał się nowoczesnym europejskim miastem.
Chciałbym dodać, że Wałbrzych – miasto mojego dzieciństwa – jest mi bardzo bliski, i że jeśli kiedyś będzie na to szansa, to chciałbym służyć jego mieszkańcom i pracować na rzecz jego rozwoju”.

Nie komentujemy tego oświadczenia, mimo że wydaje się nam nieco pokrętne, podobnie jak nie kwestionujemy osiągnięć Patryka Wilda, choć różne rzeczy się słyszy. Przyjęliśmy nową kandydaturę z całym dobrodziejstwem inwentarza i rączo podążyliśmy na spotkanie pod Mo – Bruk.

Słuchając Patryka Wilda, oczami wyobraźni, widzieliśmy to wszystko o czym mówił. Mówił barwnie o konieczności budowy obwodnicy, o sprawnej i szybkiej komunikacji tramwajowej, łączącej Podzamcze, Piaskową Górę, Specjalną Strefę Ekonomiczną i centrum miasta, podróż na najdłuższym odcinku nie powinna trwać dłużej niż 15 minut.

Podobno jest to łatwe do przeprowadzenia, wystarczy wykorzystać istniejące tory kolejowe i zbudować kilka kilometrów torowisk na ulicach Bolesława Chrobrego, Adama Mickiewicza oraz na Alei Wyzwolenia.

Ważną sprawą jest obniżenie bardzo wysokiej ceny wody. Podobno 60 % tej życiodajnej cieczy wsiąka w ziemię zanim dotrze od ujęcia do odbiorców. Wystarczy wymienić przeciekające rury, by cenę wody znacząco obniżyć.

Aby zracjonalizować politykę mieszkaniową w mieście trzeba ograniczyć do minimum tzw. zasoby komunalne, ponieważ nie ma powodu, aby gmina dysponowała tak dużą ilością mieszkań.

Wałbrzych jest miastem niskich zarobków. Przyczyną jest duża liczba marketów i rozwój SSE czyli miejsc, w których zarabia się mało. W dodatku zawsze może się okazać, że w innym kraju są lepsze warunki dla firmy, która praktycznie z dnia na dzień zwalnia setki ludzi i znika (Takata). Lekarstwem mogłoby być rozwijanie turystyki i sfery usług. Setki tysięcy osób odwiedzających Książ nie przyjeżdża do Wałbrzycha, bo nie wiedzą, że tu można cokolwiek zobaczyć i miło spędzić czas. Z centrum miasta powinny prowadzić wyciągi na szczyt Niedźwiadki oraz na Nowe Miasto. Wałbrzych może stać się centrum sportów narciarskich, lepszym od Liberca. Podstawą jest budowa skoczni.

Skoro staliśmy pod Mo – Brukiem nie mogło zabraknąć wątku ekologicznego. Oczywiście wspomniany truciciel musi zniknąć. Według Wilda jest to proste do osiągnięcia. Tereny poprzemysłowe, głównie hałdy, powinny zostać zrekultywowane. Powinny stać się terenami zielonymi ze szczególnym uwzględnieniem miejsc przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku.

To tylko niektóre, chyba najbardziej spektakularne, elementy wizji, jaką przedstawił nowy kandydat na prezydenta Wałbrzycha. W najbliższym czasie mamy poznać więcej szczegółów oraz konkretów, mamy nadzieję, również finansowych.

Kampania wyborcza nabiera rumieńców…

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~ 28-08-2010 9:16
jeszcze jeden?
~gość99 28-08-2010 9:21
Tak - wystarczy tylko....: - zbudować kilka kilometrów torowisk na ulicach Bolesława Chrobrego, Adama Mickiewicza oraz na Alei Wyzwolenia - a przy okazji przebudować cały układ komunikacyjny - no chyba że położy torowiska i wstrzyma ruch samochodowy - bo na dwa srodki transportu na tych ulicach (gł Al. Wyzwolenia) to ja nie widzę - no ale Kasa misiu kasa?? - Wystarczy wymienić przeciekające rury, by cenę wody znacząco obniżyć - tylko wymiana kilkudziesięciu kilometrów rur to koszt zbliżony do kosztów budowy ks (koszt- zależy od wielu czynników więc dlatego piszę mniej więcej) - a niech będzie połowa ceny to będzie ok 40 mln Euro-dla Związku Gmin (koszt łącznie z budową nowej sieci do mieszkańców którzy tej wody nie mają-może uda się zdobyć dofinansowanie, odejmnijmy koszty innych gmin - no to ok 10 mln EUro potrzeba dla Wałbrzycha). A koszty remontów pokrywają ludzie (patrz wzrost ceny wody i ścieków - przy ISPIE - kanalizacja) więc nie obniżenie kosztów wody tylko podniesienie - no chyba ze patrzymy długofalowo i w perspektywie 20 lat to na pewno tak wtedy spłacimy kredyty i można będzie obniżyc te koszty. Zły stan sieci to wina zaniedbań rządzących Wałbrzychem od 60 lat. - Z centrum miasta powinny prowadzić wyciągi na szczyt Niedźwiadki oraz na Nowe Miasto. Wałbrzych może stać się centrum sportów narciarskich, lepszym od Liberca. Podstawą jest budowa skoczni. - to już FANTAZY - kiedyś na prima aprilis podali w Tyg. Wałbrz. że będzie wyciąg z Parku Spbieskiego na Chełmiec - ale w tym pomyśle życzę powodzenia :) - Tereny poprzemysłowe, głównie hałdy, powinny zostać zrekultywowane. Powinny stać się terenami zielonymi ze szczególnym uwzględnieniem miejsc przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku. NO SPOKO - pewnie taak No to życzę powodzenie w zdobyciu ok 200mln Euro - może to by wystarczyło na te wszystkie plany i wizje - Chyba za duże ryzyko dla wAŁBRZYCHA żeby wybrac takiego wizjonera - no chyba, że redaktor nam o wszystkim nie napisał i kandydat przedstawił sposoby na finansowanie swoich pomysłów. PS. -jakby rzeczywiście coś takiego miał zrobić to naprawdę byłoby fajnie no ale jak dla mnie są to tylko WIZJE! - tylko skąd wziąć na to pieniądze nie powiedział.
~fatima 28-08-2010 9:26
Ten gośc jest lepszy od Andersena hihi:)
~... 28-08-2010 9:57
dziwnie rece wygina
~marcin 28-08-2010 9:59
A, świstak siedział i zawijał te sreberka ... Prawdziwy wizjoner ! Wałbrzych, miastem szczęścia ! Zlikwidować markety i WSSE, a powstanie przedsionek raju ! Ogłoszą turniej 5-ciu skoczni (5- Wałbrzych), A ekspres Tokyo - Osaka, będzie nas woził do pracy !!! Ile lat pan Czarodziej na to przeznaczył.
~hej 28-08-2010 10:26
"Wałbrzych może stać się centrum sportów narciarskich, lepszym od Liberca. Podstawą jest budowa skoczni" nic podobnego tam Wild nie mówił :) A "wizjonerzy" to wymyślili w górskim mieście wysypisko toksyn
~al 28-08-2010 10:28
takie wyłamywanie palców oznacza lęk, niepokój (body language) -, więc może czarodziej nie jest do końca szczery ze swoimi planami i wizjami, może nie jest pewny czy ta bajka podbije serca głupich mieszczuchów
idler73 28-08-2010 11:16
Plan budowy "szybkiego tramwaju" nie jest nowy. Pierwsza koncepcja "Wałbrzyskiej Szyny" powstała w latach 80 tych, z wiadomych powodów upadła to o czym mówi nasz nowy wizjoner to też nie nowość. Koncepcja z wykorzystaniem torowisk PKP powstała pod koniec lat 90-tych. Niestety jego realizacja nie jest możliwa ze względu na rozebranie linii Szczawienko - Szczawno - Biały Kamień (Budowa Tesco i Dolnosląskiego Parku Przemysłowego - lub jakoś tak). Nie przewidywała jednak trasy przez al. Wyzwolenia i Mickiewicza bo którędy. Może z wykorzystaniem chodników po kopalnianych, mieli byśmy metro :))
idler73 28-08-2010 11:25
Swoją drogą brawo !!! Najbarwniejsza wizja jaką słyszałem od lat ! Wałbrzych miastem szczęścia i dobrobytu ! Nawymyślał głupot, bo nie jest wstanie zasugerować niczego innego. A skąd i jak Pan Patryk Wild zamierza pozyskać fundusze ? Jego plan to dziesiątki miliardów euro. W jakim czasie przewiduje zrealizować swój plan ? Czy Pan Wild chciałby ściągnąć do Wałbrzycha krasnoludki ? Podobno pracowite jak mróweczki. I na czarach się znają, zrealizują inwestycje w miesiąc :))))
idler73 28-08-2010 11:29
Jeszcze jeden link odnośnie super tramwaju :)) http://www.zgrowery.most.org.pl/kolej/skm/prod04.htm
~joja 28-08-2010 11:38
piękne, ale o tramwajach w Wałbrzychu to słysze już 15 lat i nic. Co najwyżej można je zobaczyć na hitlerowskich pocztówkach :(
~ 28-08-2010 12:21
no uwazajcie bo krasnoludki duzo potrafia w krótkim czasie:))
~edi 28-08-2010 13:14
Do joji. Musisz być młodą osobą ,że tylko mówisz o tramwajach na widokówkach.Ja jeździłem osobiście tramwajami i trolejbusami w Wałbrzychu. Pozostały mi tylko wspomnienia.Jest co wspominać i to naprawdę pozytywnie.Gorzej będzie za kilkanaście lat wspominać dzisiejsze władze rujnujące kochany Wałbrzych.
~ 28-08-2010 14:41
a co Ryszard W na takie dydrdymaly ? główny pokerzysta Dolny Śląsk XXI
idler73 28-08-2010 14:53
Muszę wtrącić się jeszcze raz. Koncepcja tramwaju w Wałbrzychu, to pomysł beznadziejny. Ukształtowanie terenu i szkody górnicze uniemożliwiają jego realizację. Szybki pociąg miejski jest koncepcją ciekawą, ale jak wspomniałem wcześniej nie do realizacji. A nowoczesne trolejbusy z napędęm hybrydowym ? Ekologia, wygoda, cisza, nie jestem specem, ale myślę, że koszt wprowadzenia takiego rodzaju transportu miejskiego byłby wielokrotnie tańszy, a korzyści w postaci ciszy i braku smrodu ze zdezelowanych wiekowych autobusów - oczywiste.
~Patryk.Wild 28-08-2010 15:12
Dziękuję z dyskusję. Oponentom muszę powiedzieć, że koszt systemu komunikacji o którym mówiłem to około 50-70 mln zł. Wymaga on zakupu 4-5 pojazdów oraz budowy jedynie 2,2 km nowych torów w centrum oraz remontu kolejnych 2 km linii do Szczawna. Dla porównania w przyszłej kadencji - w 4 lata- Wałbrzych wyda z budżetu około 1,3-1,5 mld złotych. To o czym mówię ma realne podstawy gdyż nad podobnym projektem pracuję obecnie we Wrocławiu. Co do wyciągów to jest jeśli ktoś uważa że to utopia to proponuję wycięczkę do sąsiedniego Boguszowa - Gorce. Ta gmina ma siedmiokrotnie mniejszy budżet niż Wałbrzych a wybudowała wyciąg na Dzikowiec (koszt 4,5 mln zł). I na tym polega wykorzystywanie górskich walorów. Skoczni nie proponuję i nic podobnego nie mówiłem, bo koszt takiego obiektu jest duży a liczba klientów niewielka. Koszt całości projektów, które opisałem nie przekracza 100 mln zł i są to wartości całkowicie realne dla czteroletniej kadencji w mieście o budżecie Wałbrzycha. Pozdrawiam
~krzyś 28-08-2010 16:11
Dyskusja dziś czy tranwaj czy trolejbus czy szybki pociąg jest moim zdaniem mniej ważna i dla fachowców a takim wydaje się być Patryk Wild dla nas ważne jestto by poprawić komunikację mijeską żeby przez miasto nie jechało sie godzinę w korkach jeśli alternatywą dla przestarzałych i mało ekologicznych autobusów są szynobusy czy tranwaje dwufunkcyjne to jestem na tak czy mamy szansą być ośrodkiem rekraacyjno -sportowym jak w/w miasta u naszych sąsiadów pewnie i tak ale musimy się przygotowac na tych któży przyjadą trzeba ich gdzieś przenocować i nakarmić potem pooprowadzać . A potem jak mówią górale Piknie bedzie byleby dutki były. A podsumowująć jestem za rozwojem mojego miasta a to pierwszy kandydat który mówi o wałbrzychu takim jakim go widze w swoich marzeniach jestem gotowy wraz z nim realizować to marzenie o wałbrzychu i zachęcam szczególnie młodych ludzi któży tu zostali obalmy mit że zostali sami nieudacznicy i zmieniajmy to miasto razem .
~Limciu 28-08-2010 17:09
Czepiacie się. Prezydent musi być wizjonerem - no bo kto jak nie on. Czasami rzeczy, które wydawały się zupełnie z kosmosu - okazują się możliwe do realizacji - ale na pewno się nie uda jak od początku brak w to wiary. Co prawda z Patryka Wilda taki wałbrzyszanin, jak ze mnie warszawiak, ale może to i lepiej. Ma szersze spojrzenie. Warto zwrócić na niego uwagę jako realną alternatywę dla Kruczkowskiego, który już chyba spoczął na laurach i wiele już nie zdziała. Magistratowi przyda się trochę świeżej krwi.
~Kresak 28-08-2010 17:57
Podoba mi sie wizja Wilda to śmiałe widzenie ale nie realne. Wałbrzych ma doskonałe położenie i budżet wystarczający na takie działania jednak trzeba chcieć a Kruczkowskiemu nie chciało się. Jeżeli Wild zrealizuje tylko cześć swoich planów to i tak dla Wałbrzycha będzie rewolucja . Najgorsza wizją jest dalsze rządzenie Kruczkowskiego, faceta który poza białym uśmiechem nic sobą nie prezentuje. To głupie jak bardzo uwierzyliśmy że tu nic nie można zrobić. Przychodzi człowiek, który ma realne sukcesy na swoim kącie a my go zaraz traktujemy z buta i sami chcemy wrócić do bagna. Przecież tak nie można Wałbrzych to piękne miasto tylko źle zarządzane i zaniedbane ale o dużym potencjale. Dajmy szanse Wildowi to Kruczkowski i Czupryn nic ty nie wniosą.
~ananas 28-08-2010 19:16
Klakierzy gotowi? Start! Jeszcze kilkanaście tygodni temu wychwalali tu pod niebiosa Zyskę, dziś jest dyspozycja na Wilda. Co będzie za miesiąc? :-) Żenujące.
~ 28-08-2010 21:30
O Patryku sprzed kilku lat: Wójt gminy Stoszowice oskarżony, bo próbował zwolnić nauczycieli z pracy Narażenie gminy na 792 zł straty i naruszenie praw pracowników zarzuca ząbkowicka prokuratura Patrykowi Wildowi, wójtowi gminy Stoszowice. Wójta do sądu pracy podali nauczyciele, którzy otrzymali wypowiedzenia. I choć gmina sama je cofnęła, sąd zasądził koszty – właśnie te siedemset złotych http://www.tresciarchiwa.com/2004-10-07-do-sadu-za-reforme.html
~ananas 29-08-2010 8:20
Aha, a ten pan to nie jest przypadkiem były członek Platformy Obywatelskiej? ;-)
idler73 29-08-2010 8:49
Nie powinniśmy wyciągać brudów sprzed lat, przecież ciągle wytykamy to innym. Skoro Patryk Wild jest tak pewny siebie oto kilka zasadniczych pytań: 1. Jak zamierza Pan zlikwidować lub znacząco zmniejszyć wysoki (w oficjalnych danych mocno zaniżony) poziom bezrobocia ? 2. Jak zamierza Pan walczyć z biedą oraz wynikającą z niej patologią ? 3. Jak zamierza Pan zmienić świadomość ludzką (przyzwalanie na drobne przestępstwa, brak zaufania, niekiedy nienawiść do policji, picie alkoholu w miejscach publicznych itd.) ? 4. Jak zamierza Pan wyczyścić miasto, które jest STRASZLIWIE brudne (zaśmiecone parki, ulice, przystanki itp.) ? 5. W jaki sposób zamierza Pan ruszyć budowę obwodnicy ? 6. Jak zamierza Pan wybudować i uruchomić szybki tramwaj, skoro linia Szczawienko - Szczawno, jest zdewastowana, a jej części są w rękach prywatnych (dworzec w Szczawnie oraz większość terenów do niego przyległych) ? Remont wiaduktów (przepustów) oraz samego nasypu (przerwanego koło Tesco) to ogromne koszta. 7. Jak zamierza Pan ściągnąć do Wałbrzycha turystów ? Brak hoteli, resteuracji, generalnie brak wszystkiego, po za tym miasto jest brudne i niebezpieczne. To tylko kilka pytań. Pański projekt jest tak wspaniały, że aż utopijny, prawie jak komunizm.
~Maciek 29-08-2010 10:23
Dobre pytania a czy postawisz tez Kruczkowskiemu jakieś pytania? Chcesz aby coś sie zmieniło ale z miejsca krytykujesz trochę dziwne podejście. Może trzeba osobiście z Wildem pogadać jesli szczerze pytasz on nie jest jak Kruczkowski spotyka się z ludźmi. A jesli chodzi Ci tylko żeby Patrykowi dowalić no to pewnie będziesz dalej tu pisał bzdury
~do Maćka 29-08-2010 12:29
To nie je piszę bzdury, tylko on je mówi. Jakie pytania mam postawić Kruczkowskiemu ? On jest w moich oczach przegrany. Po za tym nie zamierzam PATRYKOWI dowalać, to wybory, a ja jako wyborca mam prawo krytykować i zadawać pytania, chyba że inaczej rozumiesz demokrację. Mieszkam w Wałbrzychu 38 lat, a od 20 lat biorę udział w wyborach, po Twojej wypowiedzi oceniam, że to znacznie więcej niż Ty. Jeżeli Patryk Wild rzeczywiście jest w stanie mnie przekonać, pochwalić się strategią, zapleczem, oraz jasnym i czytelnym planem, zagłosuję na niego, wtedy będę mógł mieć pretensje i rozliczać Go, tak jak teraz Kruczkowskiego. Po za tym, nie wiem czy zauważyłeś Maćku, ale piszemy tu swoje spostrzeżenia na temat kandydatury Wilda, więć nie wiem po co wyjeżdżasz z Kruczkowskim.
~juras 29-08-2010 13:30
Eeee, taka sobie ta strategia, pół- środki. Ja bym na jego miejscu śmielej planował! Skocznia narciarska na Chełmcu, metro z podgórza na biały kamień, czteropasmówka między piaskową a śródmieściem, lotnisko na Paderewskiego na Nowym Mieście i wieżowiec na grunwaldzkim. A co se chłopisko będzie żałować! Ma gest :-)
~fatima 29-08-2010 14:51
Przed wyborami to wszystko pięknie wygląda ale nie sądzę czy ten Pan zdaje sobie sprawę z tego czym się boryka tak na prawdę Wałbrzych .Nie można porównywac Wrocławia do Wałbrzycha tam od lat pakuje się duże pieniądze miasto funkcjonuje inaczej .Wałbrzych mimo swojego uroku już dawno stał się zapomnianą dziurą z której uciekło wielu wartościowych ludzi.Nasze drogi są jak ser szwajcarski ,brud i bieda ,problem wciąż istniejących biedaszybów bo ludzi nie stac na kupno wysokokalorycznego węgla ,który minimum 700 zł kosztuje ,a co do marketów to większośc ludzi nie stac na zakupy w drogich sklepach bo zarobki są niskie chyba prawie wszyscy biegają do marketu po potrzebne produkty zamknięcie ich byłoby wielką porażką i skazaniem i tak biednych już ludzi na jeszcze większą biedę .Może tego Pana stac na zakupy w galerii tu chyba mało kogo.Jedyną sprawą którą celnie zauważył Pan Patryk to jest problem z naszymi wodociągami ,tam remont jest konieczny bo nasze pieniądze płyną w błoto przez dziury w rurach .Proponuję Panu wizytę w Mopsie tam się Pan dowie Panie Patryku jak Wałbrzych na prawdę wygląda ,że już drugie pokolenie żyje z niskiego socjalu tu jedna osoba z pięknymi wizjami nic nie zdziała a obietnice hmmm..oj dużo już ludziom obiecywano życzę rozwagi w tej gestii .
~krzys 29-08-2010 16:12
idler73 świetny pomysł z tymi pytaniami ,może warto by było się spotkać z Nim przy kawie i je zadać co ty na to ? Może da sie zaprosic do jakiejś kafejki gdzie tak bez flaszów i bez dziennikarzy odpowie na nie może się skrzykniemy w kilku i go zaprosimy co? Pewnie nie odmówi ,jak myślisz?
~patryk wild 29-08-2010 17:36
nie odmówię
~fatima 30-08-2010 17:16
to ja się chętnie przyłączę :)
~patryk wild 1-09-2010 6:57
Oj chyba Idler73 nie jest zainteresowany więc odpowiadam Ad 1 i 2Kluczem do rozwoju rynku pracy jest rozwój sektora usług - zwłaszcza usług turystycznych i około turystycznych. Podstawą walki z biedą jest rozwój rynku pracy - ilepiej płatnych miejsc pracy (a te są właśnie w usługacha nie w SSE) Ad 3. Trzeba pilnować porządku i reagować, (nic innego nie wymyślono na świecie) Ad 4. Żeby był porządek trzeba sprzątać i wymagać sprzątania od właścicieli (temu służy uchwała o utrzymaniu porządku w gminie) Ad5. To akurat najprostsze- ul Uczniowska: Projekt- przetarg - budowa. To tylko 950 metrów i 24 miesiące do pierwszego przejazdu. - Nadzorowałem znacznie większe budowy w Województwie i we Wrocławiu. Ad 6. Linię tę trzebawyremontować na odcinku 2 km - tylko do przerwy przy Tesco (koszt ok 2 mln zł) Jako członek zarządu województwa przejąłem dwie linie kolejowe i są już one wyremontowane włąśnie za takie pieniądze (za kilometr) Ad 7. No właśnie po to mają być te wyciągi i Park rozrywki w Starej Kopalni (zamiast sztywnego muzeum) . Turyści nie jadą gdzieś dlatego że są tam hotele, tylko dlatego że jest tam coś ciekawego. Hotele powstają później... Fatima Nie chcę zamykać marketów (nie wiem skąd ten pomysł) ale kluczem do rozwoju miasta jest wzrost jego atrakcyjności i rozwój nowych miejsc pracy - lepiej płatnych- poza sektorem SSE i Marketów.
~krzys 2-09-2010 13:39
Więc teraz mamy jasno określony cel który powinien obrać wałbrzych by wejśc na ścieszkę rozwoju i z niej nie schodzić. Jeśli więc to do was przemawia bo do mnie tak to może warto postawić na człowieka który wie jak to zrobić . Mnie to przekonuje oddam głos na Patryka Wilda a wy jak myslicie macie jakieś wątpliwości pytania ? Piszcie .
~matomi 5-09-2010 21:12
Jeśli chcecie mieć garść wizji z czapki i wizjonera pomiatającego ludźmi to głosujcie na Wilda.
~mario 7-09-2010 12:31
Witam. Cieszy mnie, że jest liczba mnoga kandydatów na urząd Prezydenta Wałbrzycha. Pan Patryk widzi Wałbrzych inaczej (może sezonowo, karierowo) niż większość mieszkańców. Może jest to plus a może minus. Świadomość istnienia miasta Wałbrzycha wsród rządzących bądź to krajem czy województwem jest nikła. Prestiż Wałbrzycha spadł drastycznie po całkowitym zamknięciu kopalń przez ekipę wówczas rządzącą (mimo iż w Wałbrzychu można wrecz się potknąć o węgiel). Wałbrzych był jeden a na Śląsku kopalń i mieszkańców (wyborców) było dużo więcej, więc nie zawsze za tą decyzją przemawiały tylko aspekty ekonomiczne. Następnie w Wałbrzychu powstała WSSE, która miała zapchać dziurę po Kopalniach. Miała ona w zamyśle sprowadzić do Wałbrzycha inwestorów...właśnie miała. Strefa otwiera swoje kolejne lokalizacje pod szyldem WSSE, wszyscy zachwycają się jak ta strefa rośnie i jak dużo inwestorów przciąga. Tylko, że to już nie działa na korzyść mieszkańców Wałbrzycha ( a działa m.in Wrześni, Kościana itp). Na tym tylko przykładzie widać, że Wałbrzych został oszukany dwukrotnie. Do Pana Patryka mam tylko jedno pytanie jak zmierza Pan zrealizować swoje plany,wizje przy obecnie zasiadających urzędnikach, którzy niejednokrotnie mają ciepłą posadkę w urzędach i na niczym im nie zależy (dzieci ich dawno wyniosły się z Wałbrzycha a oni sami z pieniędzmi jakie mają mogą żyć nawet tutaj)? P.S. Brakuje mi spotkań Pana z wyborcami tak żeby można było naprawdę Pana ocenić a później rozliczać.
~fatima 12-09-2010 8:52
Nie było mnie tu kilka dni i z ciekawością czytam jak się temat rozwija.Panie Patryku skoro mówi Pan,,Wałbrzych jest miastem niskich zarobków. Przyczyną jest duża liczba marketów i rozwój SSE czyli miejsc, w których zarabia się mało,,to można to odebrac tylko tak ,że mało się tam zarabia to lepiej zamknąc te markety tu już tak niejednokrotnie zdarzało ,że jak się komuś coś nie opłaca to to zamyka. Ma Pan piękne plany wręcz bajkowe wizje ale dopóki Wałbrzych nie odzyska Grodzkości to nie będzie dobrze .Pieniędzy brakuje na wszystko i tak zostanie jeśli ktoś czegoś z tym nie zrobi ,niech pan wyjdzie do ludzi i powiem im w oczy ,że zmieni pan ich życie ,że miasto wyjdzie z zapaści i że nie są to tylko przedwyborcze obietnice.Od 10 lat czekamy na obiecany kompleks wodny ,na nowe drogi i duży ośrodek sportowy.Można to wszystko osiągnąc przykładem są maleńkie Świebodzice nie mówiąc o Wrocławiu w którym jestem częstym gościem i widzę jak się sytuacja ma do tego co dzieje się u nas.Cóż z tego ,że Wałbrzych ma potencjał skoro do tej pory nikt nie umiał tego wykorzystac.
~gogu45 17-09-2010 12:43
Co do cen wody ma absolutna racje,najdrozsza w Polsce. Mam maly sklep i za miesieczny abonament place 70,00 zl.
~Łukasz Michurski 17-09-2010 21:43
Czytając dyskusje z przykrością muszę stwierdzić, ze większość krzykaczy to zwykli pozerzy schowani za dziwnymi nikami bez nadziei i jakiejkolwiek szansy na lepsze miasto. Większość z nich nigdy nie była pewnie dalej niż Struga lub Świebodzice więc nie ma się co dziwić, że szokują ich takie pomysły, ale pyskować i wymądrzać się to potrafią. Ja może nie popieram wszystkich pomysłów, ale niektóre są ciekawe. Jak dla mnie jeden z ciekawszych kandydatów jak do tej pory. Pozdrawiam.
~patka 22-09-2010 15:42
Uważam ,że w WWS jest wiele wartościowych osób.Swoją pracowitością pokazują w jakim kierunku powinno rozwijać się nasze piękne choć zaniedbane miasto.Są tu osoby młode i w średnim wieku reprezentujące szeroki wachlarz zawodów a co za tym idzie poruszające się w szerokim gronie wałbrzyszan.Są tam nauczyciele,przedsiębiorcy, prezesi spólek,sportowcy,studenci,policjanci,emeryci których wiele łączy a najbardziej dobro NASZEGO WAŁBRZYCHA.Dlatego proszę Was drodzy mieszkańcy o udział w wyborach samorządowych.Dokonajcie właściwego wyboru osób spośród pozapartyjnej WAŁBRZYSKIEJ WSPÓLNOTY SAMORZĄDOWEJ. Dziękuję za wybór Prezydenta,radnych miejskich,powiatowych i do sejmiku województwa.
~>stenia>. 5-10-2010 14:12
Przepraszam uwaga do Patka - znam większośc członków WWS to nowy stwór przemalowanie starej struktury. Można zmienić nazwę ale życiorysów nie można. Obecni radni są w strukturach WWS i cuż zdziałali? Chyba tylko czerpią zyski z drogich mieszkań i opłat ze wspólnot mieszkaniowych. po to w czasie kilko kadencji sprywatyzowali MZB. Może i są tam tez ludzie ucziwi i godni wyboru do rady ale liderzy już pokazali przez tyle lat co potrafią. Wspólrządzili miastem. Tak ono teraz wygląda. Nagle przeszli metamorfozę i zciemniają mieszkańców jacy to wspaniali ludzie i ile dobrego zrobią ponoć nie należą już do parti politycznych tylko dlaczego się nadal konsultują z panem Dyduchem i innymi z Lewicy. Czyżby wstydzili się swojej parti? o nie ładnie!
~anka 19-11-2010 17:05
Ja tez mam dosyc rządów Kruczkowskiego! I uwazam podobnie,ze poza pięknym uśmiechem nie reprezentuje sobą nic! A to że w drugiej kadencji zaczął w koncu cos robic to cale szczescie, ze chociaz na koniec sie wykazal! Nie jest to człowiek który jest zainteresowany sprawami mieszkanców, dojście do niego jest jak do króla, a i tak sie z tego nic nie uzyska, załatwia sprawy na odwal a jak juz cos zrobi to odrazu trąbi w mediach zeby wszyscy go wychwalali- jak dla mnie koszmar.Walbrzych nigdy się nie rozwinie i do niczego nie dojdzie, jesli rządzic bedą tylko figuranci. To musi byc ktoś konkretny, rzetelny, zdecydowany, ale też ludzki i autentycznie zainteresowany sprawami mieszkanców, bo Walbrzych to nie tylko miasto to przede wszystkim mieszkancy Wałbrzycha, którzy nie są z ciemnogrodu i widzą w jakim tempie rozwijają sie inne miasta. Dla mnie moze być Wild- przynajmniej ma jakies pomysly- tylko oby z realizacją nie było problemu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group