Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 2026
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowy okres świadczeniowy dla programu "Rodzina 500+

Wiadomości: Kraj
Poniedziałek, 24 lipca 2017, 11:21
Aktualizacja: 14:23
Autor: red
Fot. red
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że korzystanie ze świadczenia wychowawczego w zbliżającym się okresie zasiłkowym wymaga złożenia nowego wniosku.

Wnioski na nowy okres świadczeniowy dla programu "Rodzina 500+" można składać od 1 sierpnia. Wniosek można złożyć bezpośrednio w gminie, w swoim miejscu zamieszkania lub przez internet. Od tego dnia można ubiegać się także o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres.

Okresy zasiłkowe

Prawo do zasiłków ustala się na okresy zasiłkowe. W przypadku świadczeń wychowawczych w ramach rządowego Programu „Rodzina 500 +”, prawo do tej formy wsparcia jest ustalane na okres roku – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku (jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres był dłuższy – rozpoczął się 1 kwietnia 2016 r. i potrwa do 30 września 2017 r.). Taki sam okres obowiązuje w odniesieniu do świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Z kolei dla świadczeń rodzinnych okres zasiłkowy zaczyna się 1 listopada i trwa do 31 października następnego roku kalendarzowego.

Jeśli wnioskodawca złoży kompletny i prawidłowo wypełniony wniosek o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 31 sierpnia, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik nastąpi do 31 października. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w listopadzie, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.

Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Należy więc pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.

W razie złożenia wniosku o świadczenie z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy do 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do 31 października. Jeśli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 30 września, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik i listopad następuje do dnia 30 listopada. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiące od października do grudnia następuje do dnia 31 grudnia. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 do 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiące od listopada do stycznia następuje do dnia 31 stycznia. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od dnia 1 grudnia do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada. Gdy wniosek zostanie złożony w okresie od 1 września do 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad i grudzień następuje do dnia 31 grudnia. Gdy wniosek o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy zostanie złożony w okresie od 1 listopada do 31 grudnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących od miesiąca złożenia wniosku, następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

Jak i gdzie złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze?

Formularze wniosków i innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o świadczenia wychowawcze udostępnia podmiot realizujący te świadczenia w danej gminie. W praktyce jest to urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inna jednostka organizacyjna wyznaczona wdanej gminie (np. centrum świadczeń), właściwy dla miejsca zamieszkania osoby ubiegającej się.

Wypełniony wniosek można złożyć osobiście lub listownie. Jednak Ci, którzy chcą ubiegać się o świadczenia wychowawcze bez wychodzenia z domu, mogą to zrobić online. Mają do wyboru aż 4 kanały. Wśród nich: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS – Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz Profil Zaufany.

Podobne udogodnienia obowiązują w odniesieniu do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Wnioski o te świadczenia można składać osobiście, listownie lub przez internet. W tym ostatnim przypadku zainteresowani mają do dyspozycji Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia oraz Profil Zaufany. Wnioski w wersji tradycyjnej udostępnia w swojej siedzibie lub na stronie internetowej podmiot realizujący świadczenia w danej gminie (urząd miasta/gminy, OPS lub centrum świadczeń).

Podkreślenia wymaga, że aby otrzymać świadczenia wychowawcze, świadczenia rodzinne lub świadczenia z funduszu alimentacyjnego, do wniosku należy dołączyć odpowiednie, zależne od indywidualnej sytuacji rodziny wnioskodawcy, dokumenty, w tym oświadczenia, niezbędne do ustalenia prawa do danej formy wsparcia.

Warto również zaznaczyć, że – w myśl nowych przepisów – począwszy od 2018 roku zainteresowani będą mogli składać wnioski o wszystkie te świadczenia drogą elektroniczną już w lipcu.

Poniżej publikujemy informator o programie Rodzina 500+

Więcej informacji na temat nowego okresu świadczeniowego dla programu "Rodzina 500+" na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz

idler73 24-07-2017 16:50
Adrian zawetował dwie dyktatorskie ustawki Zbysia "Zero" Ziobro i Yara "Kryptogej" Kaczyńskiego. Brawo Adrian, stałeś się mężczyzną !
~Polewa 24-07-2017 20:02
Polewa z Jarka :D
~no piss 24-07-2017 23:40
Płyną 3 rekiny.. Pierwszy mówi ..chyba zjadłem francuza bo czkam perfumami .. drugi.. ja chyba generała ruskiego bo gdy sie ruszam to medale brzęczą... A trzeci..ja to mam problem bo zjadłem pisowca i przez jego pusty łeb nie mogę się zanurzyć :)))
~bicz_bozy 25-07-2017 6:31
:)
~antypisek 25-07-2017 9:25
Ten artykuł bardziej ma przypomnieć KTO Wam prezenty daje!
~ks Sowa 25-07-2017 13:47
!Prezydent Duda definitywnie zakonczyl marzenia na prezydenture w kraju Tuska. Brawo Duda udowodniles ze nie licza sie wlasne interesy tylko interes panstwa. Obcy agent na stanowisku prezydenta to godzenie w interesy panstwa. Brawo ty. A reforma komuzzych sadow jak maial byc tak bedzie. A dzieki dzialaniom opozycji i donoszenia, takze przez sedziow SN na Polske, ZDF odwoluje sie od wyroku nakazujacego przeproszenie za stwierdzenie Polskei Obozy Zaglady, argumentujac, ze wyrok Polskiego sady byl niezalezny i nacechowany politycznie. TO sa efekty donoszenia targowicy na Polske. Totalniacy, brawo wy... staliscie sie targowica. Siedziowie poiwnni byc apolityczni, a sedziowie zagraniczni dali sobie prawo ingerencji w sprawy Polski? Targowice to cieszy. Brawo wy.
~ks Sowa 25-07-2017 13:52
Targowica mysli, ze zagranczni sedziowie, np czescy i niemieccy, ktorzy z butami weszli w wewnetrzne sprawy Polski beda bronic Polakow lepiej niz sedziowie PISowscy. Targowica mysli, ze sadziowie niemieccy ktorzy odbieraja Polskim amtkom dzieci i oddaja niemieckim ojcom weszli zbutami do naszego kraju w celu dbania o interesy Polakow. Targowica mysli, ze sady ktore przez 25 lat nie skazaly Kiszcaka, Jaruzela, przez 27 lat patrzyly jak PO i mafia wyrzuca na bruk ludzi podczas reprywatyzacji w Warszawie, przez 27 lat nie skazaly swojego skorumpowanego sedziego, nie skazaly nikogo z afery tasmowej, hazardowej, autostradowej, w ogole w zadnej aferze nie skazali polityka PO, to w zderzeniu obywatela z politykami PO, SLD i Nowoczesnej wygra obywatel. tak mysli Targowica?
~ks Sowa 25-07-2017 13:57
Targowca uwaza po tych 27 latach bezkarnosci politykow i zbrodniarzy komunsitycznych i kasty sedziowskiej, ze po zmianach PISu, sady stracac swoja niezaleznosc i ze sa niezaelzne? 27 lat SN stal po stronie komuchow, sb-kow, zbrodiarzy komunistycznych, SN stal zawsze za politykami PO, sedziowie na telefon, polityczne wyroki jak sedzia Laczewski, a targowica uwaza ten SN za apolityczny? Niezalezny? A poz zmianach PISu, stanie sie nagle starci niezaleznosc i stanie sie zalezny? Zwykle marionetki Merkel i Sorosa jestescie skoro tak uwazacie. Przez to ze dajecie soba manipulowac jestescie targowica. Patrzcie na ZDF jakie sa wasze efekty dzialan. Jaki Polski sad obroni was Polakow na arenie miedzynarodowej teraz? Przez to plucie na Polske za granica Targowico?
~ks Sowa 25-07-2017 14:00
Płyną 3 rekiny.. Pierwszy mówi ..chyba zjadłem francuza bo czkam perfumami .. drugi.. ja chyba generała ruskiego bo gdy sie ruszam to medale brzęczą... A trzeci..ja to mam problem bo zjadłem targowiczanina i przez jego zdrade pluja na mnie na calym swiecie :)))
~ks Sowa 25-07-2017 14:35
Wiadomo jak to SN skazywal Kiszczak jaruzela i kata Pomorza Kociolka, wiemy jak scigaja przestepcow z PO. Ale teraz pytanie o adama Michnika i Gazete Wyborcza. Dlaczego SN przez 27 lat nie staral sie o ekstradycje ukrywajacego sie przed wymiarem sprawiedliwosci brata Adama Michnika? Jakim cudem? Moze jakis leming odpowie. Jak ten niezalezny sad do dzis nawet nie staral sie o ekstradycje zbrodniarzaz kaomunistycznego brata Adama Michnika? O czym to swiadczy? Swiadczy to pewnie w waszych oczach, ze SN dba o dobro obywatela RP za granica hehehe. W sumie w sprawie Jaruzela i Kiszczaka i poslow PO, tez mozna tak rzec. SN dba o ich dobro. Hehehehe
~ks Sowa 25-07-2017 15:46
I co? Jakas refleksja? Jakies przepraszam? Nie! Targowica zdala sobie sprawe z tego jak zostala zmanipulowana. Teraz targowica milczeniem przechodzi w stan akceptacji tego ze sa targowica. Potem juz sie wstydzic nie beda. Beda oficjalna targowica. Do popierania komuszego konfidenta Bolka sie przyzwyczaili, nie widza w tym nic zlego, wiec do bycia targowca tez przywykna. Z czasem beda dumni z tego. I w takim momencie warto wrocic do proroczych slow o gorszym sorcie.
~do ks. sowa 25-07-2017 16:18
sowa dawno tu nie byłem ale ty to chyba Polewa albo jego brat co
~ks Sowa 25-07-2017 16:27
a ty to chyba doradca Szelemeja od Public Relations, za jedynie 8 tysi z naszych podatkow i pracujesz z domu? Kolejny chyba z targowicy. Zamiast przeprosic za to co zrobili, to jeszcze pluje. Targowica... co spycha ich do targowicy? Nienawisc do odmiennych pogladow.
~ks Sowa 25-07-2017 17:38
Senator RP, to brzmi dumnie nie? Jak myslicie lemingi trzeba cos soba reprezentowac? Oto wypowiedz jednego z senatorow PO, tak oto dbal o zasypywanie podzialow i kulture osobista mowa milosci: "Wysłuchałem dzisiaj wypowiedzi pewnego wicemarszałka o twarzy starego ćpuna i wysłuchałem również panią premier. Pan wicemarszałek powiedział, że „chwilowo zwyciężył układ, ale damy radę”. A pani premier w dość arogancki sposób powiedziała, że „nie będzie rządzić ulica i zagranica”. Powiedziała, że dobra zmiana zwycięży. Postaramy się, żeby nie zwyciężyła " Ciekawy jestem jaki wyraz mial senator PO Piesiewicz, ten co zostal zlapany na wciaganiu w noska. Ale to koles z sitwy, wiec ok.
~ks Sowa 25-07-2017 19:07
Ciekawe czy dojdzie do zmian w sadzie u nas w regionie. Pamietacie zarzuty dla Kruczkowskiego? Jakie? Ano takie ze wbrew prawu obsadzal koelsiami spolki miejskie. Co orzekl sprawiedliwy sad? Otoz orzekl, ze Kruczkowski bedac prezydentem 2 kadencje mogl nie znac przepisow!!! Wiec go uniewinnil. SZOK!!! Od kiedy to nieznajomosc przepisow jest podstawa do uniewinnienia? Gdzie? W jakiejkolwiek sprawie. Ale ze dal wiare po 10 - latach prezydentury, ze ten nie wie jak sie obsadza stolki? Ciekawe czy dojdzie do zmian w sadzie, w ktorym uniewinniono policjantow za smierc na komisariacie 5? Jak myslicie? Chyba zle pytanie zadalem, bo z mysleniem totalniacy nie maja wiele wspolnego. Jak uwzacie? O chyba bedzie porpawniej. Tej niezaleznosci broniliscie?
~ks Sowa 25-07-2017 19:12
Co u Chelbusia? Co u Kruczkowskiego? Co u Ludwiczuka to ten to mail grube zarzuty korupcji. Co u Ewangielu? Co u Sawickiej? Co u Nowaka? Czy sprawiedliwe, niezalezne sady, niezawisle skazaly tych ludzi PO? Gdzie teraz siedza? Napewno nie za kratami. Kruczek w PECu w radzie nadzorczej jako reprezentnt miasta Walbrzych, Chlebowski byl jakis czas schowany w spolce PKP. Wiec siedza, ale nie w wiezieniu tylko pochowani w spolkach miejskich i panstwowych i maja sie caly czas dobrze. Wlos z glowy nie spadl, nawet ze spoconego Chlebusia. takie zarzuty i nic? A tki Maciek DObrowolski 4 lata przesiedzial, a zarzutow nie mial. Wystarczylo ze byl wrogiem Tuska, bo byl kibolem. Tego targowico bronicie? Pyatm sie? Klaskalisci Gerdsorf na wiecu, za to ze wam dziekowala, za to ze daliscie sedziom wiare?
~ks Sowa 25-07-2017 19:15
Ogladam TVN a tam zmainpulowanych lemingow mowi, ze demontsrowal, zeby nikt nie gral im na emocjach. Noz curwa mac. A kto gral przez te dni na emocjach jak nie totalniacy: Beda poliytyczne procesy!! Bedziecie przegrywac z wladza w sadach, nie bedzie wolnych wyborow!! CHcecie tego? Jak to nazwac jak nie granie na emeocjach, i taki matol idzie do kamery TVNi mowi: nie chce by grali mi na emocjach i dlatego prortestuje. CO za zmanipulowane oszolomstwo!!! SZOK!!!
~ks Sowa 25-07-2017 19:18
!Teraz na TVN mowia, ze wladza przyjela haniebna metoda szkalowania mlodych ludzi. Mowi jakis ekspert jak zwykle. Masakra. Podajcie jeden przyklad szkalowania przez PIS mlodych ludzi. CO zaz matolstwo, co oni wciskaja ludziom w tej szczujni TVN. dla komuchow wzor dziennikarstwa, w koncu przyzwyczajeni sa do prlowski mediow. Sami je tworzyli, TVN tez tworza. Hehehe.
~ks Sowa 25-07-2017 19:20
A wiec co tam u apolitycznego prezydenta wszystkich Polakow Donalda Tuska? TVN nie robi sondazu? Kto wygra Tusk czy Duda? Nie? Dlaczego nie? Jak to fajnie brzmi nie? Prezydent Wszystkich Polakow Donald Tusk. Chyba nawet komuchy dostaja zajadow ze smiechu gdy to czytaja: Prezydent Wszystkich Polakow DOnald Tusk. Buahahahahaa.
~ks Sowa 25-07-2017 19:37
!!Hehehe u Pochanke jest minister, widzicie poziom wiedzy Pochanke. Mowi ze ustawy byly niekonstytucyjne. Ten matol, nie potrafi zrozumiec i przyjac do wiadomosci ze niekonstytucyjnosc moze stwierdzic tylko TK. A ta bo prezydent powiedzial z enie konstytucyjna. Mowi sie jej, zze prezydent nie stwierdza konstytucyjnosci, tylko korzysta z veta. Ale byla niekonstytucyjna dalej swoje Pochanke. ale to moze stwierdzic tylko TK. Ale to tylko TK moze stwierdzic, ale Prezydent tak stwierdzil. SZOK. Oporna na fakty dziennikarka, jak i wyznawcy i cpuny TVN.
~Polewa z polewy 25-07-2017 20:52
Polewa kazdym swoim kolejnym wpisem bez zwiazku z tematem artykulu udowadniasz jakim kretynem jestes. Tylko pisior z krwi i kosci tak potrafi. Oj boli decyzja Adriana. Przeciez to taka super istawa byla...
~pytacz 25-07-2017 22:48
A jaką ty masz pewność że nie zawetował na rozkaz JK?
~Polewa z polewy 26-07-2017 1:00
Typowe pisowskie myslenie. Wszedzie byscie wietrzyli spisek i jakies dziwne historie. Ale jesli by sie tak stalo to okazaloby sie, ze jk jest slabszy niz myslalem i boi sie lemingow. Poza tym jk juz pare razy w ostatnim czasie udowodnil, ze nie radzi sobie z presja spoleczenstwa wycinajac ustawy po krotkich protestach...
~ks Sowa 26-07-2017 2:49
pytacz, myslisz ze Kaczynski jest az tak bystry i intelgentny? Ze szczujnie Tuska i Brukseli na Polski rzad wykorzystal przeciw Tuskowi? Ze ten zmanipulowany tlum ktory PO wyciagnela na ulice tak naprawde tym sprytnym ruchem Kaczynski wykorzysta przeciw Tuskowi w wyborach prezydenckich? Byc moze masz racje, bo moze wskazywac na to jeszcze jeden fakt. Reforme sadownictwa i tak PIS i tak zrealizuje, predzej czy pozniej. Ale teraz przynajmniej Tusk moze liczyc tylko na utworzenie swojej partii. Czyli znow opozycja bedzie sie zzerac od srodka. Jezei to KAczynski z Duda zaplanowali, to zasluguje to na miano geniuszu politycznego. Mozna by rzec ze uczyl sie od Tuska. I jeszcze pokaza, ze dla dobra kraju potrafi sie dogadac sklocony rzad i prezydent. Genialne. To za Adriana matolki.
~ks Sowa 26-07-2017 2:54
pytacz: A wiesz co by mnie jeszcze rozwalilo? Gdyby UBywatel RP Kasprzak okazal sie Andrzejem Hadaczem. Wiesz co mam na mysli? Ale nie, to raczej niemozliwe. Taka intelektualna opozycja, musi miec na swoim poziomie wyznawcow.
~ks Sowa 26-07-2017 2:58
Jest przeciez jeszcze lewacki profesor uwaga czego? Etyki!? Ten co chcial rozpoczac dyskusje nad legalizacja zwiazkow kazirodczych, tak ten od blokowania grobu Kaczynskiemu, niezalezny ekspert TVN i Gazety Wyborczej. Wiec Kasprzak to nie przyzpadek odosobniony. Jest tez Niesiolowski etc etc. Ogolnie rzecz biorac elyta.
~Cebulak>>> 26-07-2017 01:00 | ~Polewa z polewy | 26-07-2017 7:16
Co ty powiesz PEOSIEWICZU, gdybyś miał jakieś pojęcie o świecie, wiedziałbyś, że nie ma teorii spiskowej dziejów, to PRAKTYKA DZIEJÓW JEST SPISKOWA. O lat 60-tych XXw. wszyscy mądrzy wiedzą, że pewne rzeczy źle się wyglądają w telewizji, więc sprawy poważne załatwia się inaczej. Przyjdzie czas i na lemingów. lemingów 2.0, już PEOSIEWICZE właśnie kwiczą kwikiem ryjów odcinanych od koryta...
~Polewa z polewy 26-07-2017 8:05
No i znowu typowe zachowanie pisiora. Kto ci powiedzial, ze jestem za po lub na nich glosowalem. Czemu jak kretyn polewa robisz tylko zalozenia wygodne do wyglaszania swoich tez?
~bicz_bozy 26-07-2017 9:23
tak, logika pisowców skrywa nieprzebrane pokłady beki, zgoda w 100% :) każde słowo krytyczne na pis powoduje że jesteś powskim aferałem (jedno z moich ulubionych określeń:)), czytasz wyborczą, jesteś niemcem lub bierzesz pieniądze od Sorosa :) lata prania mózgów u poddanych kaczyńskiemu zwoje zrobiły, jest wróg i to jemu musimy stawić czoła :) nasze szeregi muszą być zwarte, układ musi zostać rozbity bo rozkrada Polskę! :)
~ks Sowa 26-07-2017 10:42
znana metoda wynajetych trollow PO. Pluja jendostronnie na pIS, tylko na PIS, ale mowia ze za PO nie sa. ZLego slowa na PO nie powiedza, pluja tylko na PIS, a kolejny ich argument nie jestem za PO. A czym ty sie roznisz od PO, jak ty jestes wierna kalka retoryki PO i TVN.Jestes ich wrecz echem, powtarzasz tu wszystko co uslyszysz na TVN i od PO. I ty mowisz ze nie jestes z PO?Jeszcze jest jeden dowod na to ze jest za PO.Nigdy, ale to nigdy wynajete trolle nie mowia kogo popieraja, w tym celu daja sobie taki argument, ze on jest apolityczny i ocenia obiektywnie. Metoda wykorzystywana przez wynajetych trolli. Czy nie latwiej ci napisac kogo popierasz, niz pluc ze ci zarzucaja popieranie PO matol? Ja popieram Kukiza nie mam problemu, bo mi nie placa. Ej echo ty kogo? Uslyszymy nikogo pewnie.
~ks Sowa 26-07-2017 10:46
Ej echo TVN i PO, jacy wyborcy pluja na swojego prezydednta mowiac na niego Adrian? Totalniacy. Dlaczgeo robisz za echo TVN i przekazow dnia PO tutaj i twerdzisz ze nie jestes za PO? Dostajesz smsy z przekazem dnia? Czy sam robisz za echo i kopiujesz inofmracje z TVN tu? I to w dodatku bezrozumnie. Juz ci udowodnilem, zze nawet sie nie zastanawiasz nad tym co uslyszysz. Slepo jak kalka kopiujesz przekaz dnia. Czyli siejesz propagande TVN i PO. Chcesz abym ci udowodnil przed wszystkim po raz kolejny, ze robisz to co robisz bezrozumnie, nawet naajwieksza bzdure jestes rozporpagowac bez zstanowienia. Mam ci to udowodnic? Odpowiesz mi w koncu co slychac u prezydenta Wszystkich Polakow Doanalda Tuska? Chwyci to haslo? Prezydent wszystkich Polakow Donald TUsk. Hehehehe.
~ks Sowa 26-07-2017 10:52
bicz z kalu: znow odwracasz kot oganem. To nie dziala w ta strone matolku. Ja po twoich wypowiedziach, po wykonanen latami propagandzie na twojej glowie, po twoich wypowiedziach wiem, ze czytasz wyborcza i cpasz TVN nalogowo. I to jest efekt propagandy. Wy nie jestescie zdolni nigdy do innych wnioskow, niz te podane w TVN i Gazecie Wyborczej. jak chcesz mozesz to teraz udowodnic i wskaz mia jakies artykul z GW na temat PISu, z ktorym sie nie zgadzasz. Po ktorego przyeczttaniu stwierdziles: redaktorzy GW przesadzaja, lub klamia, bo jest inaczej. Potrafisz? I co pyszczek zamkniety? Co po raz kolejny udowodnilem ze jestescie sformatowani. Ja nie mam problemu by wskazac art gazet prawicowych z ktorymi sie nie zgadzam, nawet o totalaniakach. A ty? hehehehe.
~Polewa z polewy 26-07-2017 11:44
Ty to polewy za ten pis i zycie na garnuszku panstwa dalbys sobie lape odrabac. Co do twoich "rzetelnych" ekspertow i telewizji i wypowiedzi w nich. Wezmy pierwszy lepszy przyklad z twojego ogrodka. Slynny kierowca seicento. Po godzinie wychodzi minister B i od razu wskazuje kto jest winny. A co on policjant z drogowki? Sedzia? Kim on jest ze moze wskazywac kto jest winny a kto nie? Drugi - rozpedzony Antos chwalacy sie jaki czas wykrecil na trasie Torun - Warszawa, w gonitwie od ojczulka wjezdza w ludzi czekajacych na czerwonym swietle? Slyszales jakis zarzut? Debil jestes ale moze sie domyslisz dlaczego nie...
~ks Sowa 26-07-2017 11:53
matol, nie wiem co by zrobil jakis polewa. Ale ja bym dal sobie reke odciac za odkomuszenie sadow i kraju. Wyzbyc sie lewctwa i niszczacego Polska kulture MultiKulti. Tak dalbym sobie odciac reke. Uwazasz sie matol za racjonalnego dyskutanta. Ty matol dyskutujesz zanim jeszcze zobaczysz wpisy. Znow sobie cos wyobrazasz, znow twoj mozg kreuje cos, potem ty w to wierzysz, a an kocnu sie oburzasz na to co twoj mozg wykreowal. Potem wsciekly na chhorobe swojego mozgu probujesz ta choroba zarazac innych ludzi na forach. PS. Co u prezydenta wszystkich Polakow Tuska kalko propgandy PO i TVN? No i nie latwiej ci powiedziec czyim wyborca jestes, zamiast pluc na wszystkich ze zarzucaja ci popieranie PO? Nie latwiej? Robisz problem z niczego matol. Dlaczego? Ile? 8 tysi? jak kazdy Doradca Romana?
~ks Sowa 26-07-2017 11:57
Teraz kolejny temat na TVN, chyba a dwa dni. Czyli podgrzewanie klotni miedzy min SPrawiedliwosci i Prezydentem. Jakie oburzenie wsrod dziennikarstwa TVN, gdy sie okazalo, ze viceminister sprawiedliwosci nie wyszedl do nich i nie zaczal pluc na prezydenta tylko powiedzial, z enie jest zazinteresowany podgrzewaniem atmosfery tylko wspolna praca dla Polski. Normalnie dziennikarze szczujki TVN oburzeni. No jak? Przed naszymi kamerami nie plul na prezydenta, nei nazwal go Adrianem? A tak bardzo tego chcieli.... myslalem ze jedyna checia dziennikarza powinno byc rzetelny prekaz informacji, a nie chec dowalenia prezydentowi czy tez wywolania konfliktu miedzy rzadem a prezydentem. No coz, rozni ludzie sa i rozne standardy dziennikarskie uwaza sie za wzor. Co nie matol? Tez pewnie czekales...
~Cebulak >>> 26-07-2017 08:05 | ~Polewa z polewy | 26-07-2017 12:26
Taki jakby cytat: "No i znowu typowe zachowanie PEOSIEWICZA. Kto ci powiedział, że jestem za PiS, lub na nich glosowałem. Czemu jak kretyn robisz tylko założenia wygodne do wygłaszania swoich tez?" Ty jesteś niby nOWOCZESNY, to widać słychać i czuć, przeflancowałeś się przed wyborami, ale posadkę PEOSIEWICZA zachowałeś... I nic nie wyklucza twojego pochodzenia UBywatelskiego, to też widać, słychać i czuć...
~Polewa z polewy 26-07-2017 12:53
Hehehhehehehehehehehehehhehehehehehehehehhehehehehehehheehhehehrhhrhehehrhhehehehrgrggrgrgrh. Upadlem jak to przeczytalem. Leze i nie moge sie podniesc. Nastepny debil dla ktorego kazdy musi tylko przytakiwac wielkiemu wodzowi. Dla Twojej informacji matole - ub, sb i inne pochodzenie lepiej sobie sprawdz u siebie w rodzinie.... Takie byly ich metody i widac ze je odziedziczyles po przodkach...
~Cebulak >>> 26-07-2017 12:53 | ~Polewa z polewy | 26-07-2017 13:20
Nie powiem nawet, że trafiłem 100/100, bo ja to po prostu wiedziałem, znam cię, UBywatelu...
~Polewa z polewy 26-07-2017 13:53
Heheheheeheheheheehh. Cebulak nastepny tworzacy w swojej bani historie ktore mu tvpis zapodal. Tak to juz jest ze malo wyksztalconymi ludzmi (czyt. debilami) latwo jest sterowac. Kaczor rozgrywa to wysmienicie kierujac swoja polityke na patologiczny elektorat. Polewa idioto. Teraz za ksiedza robisz i myslisz ze nikt cie idioto nie pozna??? Balwan jakich malo.
~Cebulak >>> 26-07-2017 13:53 | ~Polewa z polewy | 26-07-2017 13:57
Ruszyło ci berecik, nie panujesz już nad sobą i lecisz kalkami, jak miło...
~Polewa z polewy 26-07-2017 14:18
Nie panuje nad emocjami to twoj jedyny i sluszny wodz... hehe
~Cebulak >>> 26-07-2017 14:18 | ~Polewa z polewy | 26-07-2017 14:47
Ja o tobie, a ty ciągle wyjeżdżasz ze swoimi obsesjami, wodzami - tęsknota jakaś? - i już mało tych hehe, co zacząłeś już płakać? No tak to jest z silnymi emocjami, od śmiechu histerycznego do płaczu... biedaku..
~ks Sowa 26-07-2017 15:32
Do wszystkich: Sami widzicie, ratuszowy kundelek, tak jak przewidzialem przemilczy sprawe kogo popiera, przemilczal sprawe wskazania artykulu GW na temat PISu z ktorym sie nie zgadza. Przemilcza sprawe Donalda Tuska... Przemilczal sprawe tego, ze byl tylko szczurkiem w dziale sportowym, ale jak juz widac golym okiem skad i po ctam sie znalazl. a co daje w zamian, jak zawsze. Zmiana niewygodnego tematu i plucie... Jak tak dalej pojdzie, to chyba prace stracisz. Normalnie zachowal sie jak Pochanke w TVN, jak minister PISu zwrocil jej uwage, ze dzienniakrze nawet nie zareagowali na to ze Schetyna mowil,z e bedzie wsadzal do wiezienia ludzi i sedziow, jak tylko wezma udzial w reformie sadownictwa. To Pochanke co zrobila? Nawet nie zajaknela sie by odpowiedziec, tylko: a bo Kaczynski to i to.
~ks Sowa 26-07-2017 15:35
Czyli matol zachowuje sie jak zawodowi propagandzisci z TVN. Wiedza kiedy i jak sie zachowac. Omijac nie ywgodne tematy i pluc i jatrzyc. Myslicie ze Pochanke by dostala prace bez specjalnego wyszkolenia? Myslicie ze te matolek dostal prace bez specjalnego wyszkolenia? ZObaczznie prosty fakt, nawet boi sie przyznac czyim wyborca jest. Uczciwy czlowiek nie ma oporow tutaj. O dziwo, nie stydza sie kogo popieraja tylko ci prawicowi wyborcy. Wynajeci z akase propagandzici lewaccy, komuszowi i peowcy juz maja z tym problem.
~ks Sowa 26-07-2017 15:40
Cebulak: myslisz ze kiedys sie przyzna, ze jest doradca ROmana od Public Relations? 8 tysi i do pracy nie trzeba chodzic jak Jurek Tutaj? A ten smiech, to strasznie pusty i z rozpaczy. Tak to jest biedak, ale nie materialny, PO o swoich dba. TO jest biedak mentalny a jak dodac do tego, ze jest napedzany, czy tez sam sie napedza nienawiscia to i biedak moralny. 2 lata tu szczurzy, ot tak, wiec albo mu placa i mu sie to oplaca, albo ma osobisty uraz i kieruje sie nienawiscia. Mentalny karle jak to jest z toba?
~ks Sowa 26-07-2017 15:45
typ smierdzi tez czyms w rodzaju masochisty, dewianta... kto wie? moze sie wlasnie .... w tym momemncie, bo lubi jak sie go poniza. Taki pokrak z Pulp Fiction. Tak na koniec matolku.... albo zaczniesz zachowywac sie przywoicie, racjonalnie, inteligentnie bo za takiego sie niby masz, albo bedziesz gnojony, jak widac juz nie tylko przeze mnie. Jak to jest, ze PO wyslala szurki do walki ze mna, a efekty ich agentow sa takie, ze mamy na forum wiecej ludzi zwalczajacych te szczurki. Jak to jest? Czy w dalszym ciagu bedziesz przekonywal, ze nikt tu niczego nie czyta? Dlaczego zatem twoich zwolennikow nie przybywa? ciekawe nie? Moze dlatego ze wszyscy juz widza, jak lzesz i manipulujesz i w jakim celu tu jestes?
~Polewa z polewy 26-07-2017 17:32
Straszne. Juz zaczalem plakac nad twoja glupota... Pewnie jestes jakims patolem ktory tylko czeka az jego Pan mu odpisze... A wiec prosze...
~Cebulak >>> 26-07-2017 17:32 | ~Polewa z polewy | 26-07-2017 19:58
Tak, tak czekałem… aleś dowalił, chyba w porozumieniu z super ekonomistą Rysiem Pierdu i Aśką oraz Myszką agresorką i jej mężem, tym od przelewów i chyba jeszcze z tą Szmer Wielki, „Dość dyktatury kobiet”, przyznaję, jestem zdruzgotany waszym „intelektem”...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group