Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2438
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: O dotacji dla Gminy Głuszyca z Aglomeracji Wałbrzyskiej

Poniedziałek, 3 października 2016, 11:39
Autor: red
REGION, Głuszyca: O dotacji dla Gminy Głuszyca z Aglomeracji Wałbrzyskiej
Fot. UM Głuszyca
O szczegółach projektu i zastosowanych nowoczesnych technologiach, które uatrakcyjnią turystom podziwianie panoramy widzianej z wieży kościoła, opowiadał burmistrz Głuszycy Roman Głód.

- Pierwszy projekt Gminy Głuszyca otrzymał wsparcie finansowe w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przyznana dotacja w wysokości 812 588,55 zł, stanowiąca 85 % całkowitych kosztów inwestycji, zostanie przeznaczona na realizację projektu „Udostępnienie turystyczne wieży kościoła pw. NMP Królowej Polski w Głuszycy” – powiedział w czasie spotkania z mieszkańcami w dniu 28 września lider Aglomeracji Wałbrzyskiej, prezydent Miasta Wałbrzych Roman Szełemej.

W wyniku realizacji projektu wejście na wieżę kościoła zostanie udostępnione turystom. Zadanie polegać będzie na odrestaurowaniu elewacji zewnętrznej i wnętrza wraz z remontem i częściową wymianą schodów, instalacją sygnalizacji przeciwpożarowej i iluminacją obiektu. Realizowane będzie od października 2016 do grudnia 2017 r.
W obiekcie zainstalowane zostaną tablice informujące o historii okolic wraz z opisem widocznych miejsc i umiejscowieniem starych rycin i zdjęć. Poprzez zastosowanie multimedialnej sieci sensorowej turyści za pomocą smartfonów będą mogli korzystać z informacji o samym obiekcie, okolicy i jej historii. Poprzez wykorzystanie sieci sensorowej oraz technologii Bluetooth Low Energy obiekt turystyczny będzie mógł wchodzić w interakcje zarówno ze znajdującymi się w pobliżu turystami, jak i z mieszkańcami. Turyści będą informowani o obiekcie oraz o atrakcjach turystycznych znajdujących się nieopodal, np. o Podziemnym Mieście Osówka. Poza tym zainstalowanych zostanie 6 kamer internetowych, które będą pokazywać najbliższe otoczenie i wnętrze wieży.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group