Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5256
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: O pakiecie w Wałbrzychu

Czwartek, 25 czerwca 2020, 10:26
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2020, 8:49
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: O pakiecie w Wałbrzychu
Fot. WSSE "Invest Park"
Wsparcie z Funduszowego Pakietu Antywirusowego oraz rozmowy z samorządowcami były głównymi punktami wizyty minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej–Jedynak na Dolnym Śląsku, gdzie odwiedziła Bielawę i Wałbrzych.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie w Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej ARTE, która oprócz korzystania z funduszy europejskich, otrzymała także pomoc w ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego. Pożyczkę płynnościową spółdzielnia przeznaczyła na bieżącą działalność i ograniczenie ekonomicznych skutków epidemii koronawirusa, w tym na wynagrodzenie pracowników i koszty administracyjne.
- To ważne, że tzw. podmioty ekonomii społecznej, które działają na rzecz najbliższej społeczności, mogą skorzystać z pomocy finansowej w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Cieszę się, że oferowane przez nas wsparcie spotyka się z dużym zainteresowaniem, w tym także naszych wcześniejszych beneficjentów. Do tej pory rozdysponowaliśmy ponad 1,1 mln zł – podkreśliła minister Jarosińska-Jedynak.

Spółdzielnia Socjalna ARTE w Bielawie realizuje usługi z zakresu budownictwa, pielęgnacji zieleni, powstają tam również unikatowe, ręcznie malowane wyroby ceramiczne. To jeden z wielu podmiotów ekonomii społecznej, którego władze zdecydowały się skorzystać z dedykowanego wsparcia antykryzysowego.

Minister Jarosińska-Jedynak zaznaczyła, że warunki pomocy są preferencyjne – pożyczki są nisko oprocentowane, a podmioty je otrzymujące mogą skorzystać z 12-miesięcznej karencji spłaty.
- Wprowadziliśmy także możliwość częściowego umarzania pożyczek, pod warunkiem utrzymania miejsca pracy – powiedziała minister i dodała, że pożyczki są udzielane przez pośredników. W województwie dolnośląskim tę rolę pełni Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.

Oprócz spotkania w Spółdzielni, minister wraz z ministrem Michałem Dworczykiem, szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wzięła udział w spotkaniach z samorządowcami, m.in. z powiatu dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego. Rozmowy dotyczyły spraw regionalnych, w tym także Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group