Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2743
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O problemach Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych mówi posłanka Zalewska

Czwartek, 22 października 2015, 16:02
Aktualizacja: Piątek, 23 października 2015, 15:15
Autor: PAW
Wałbrzych: O problemach Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych mówi posłanka Zalewska
Fot. PAW
– W 2011 roku byłam przeciwna prywatyzacji Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria”, a teraz docierają do mnie bardzo niepokojące sygnały o tym, że przyszłość wałbrzyskiej koksowni jest zagrożona.

Anna Zalewska powiedziała dziennikarzom, że z informacji, jakie ona posiada, wynika, że Jastrzębska Spółka Węglowa boryka się z dość poważnymi problemami finansowymi.
- Jastrzębsk Spółka Węglowa ma spore problemy, a to przekłada się też na złą kondycję finansową wałbrzyskiej koksowni – mówi Zalewska. – Już wstrzymane zostały wszelkie inwestycje, a premie mają nie być wypłacane pracownikom. Podnoszę alarm, bo obawiam się o przyszłość setek ludzi tu pracujących.

Zdaniem posłanki, przyszłość WZK „Victoria” nie jawi się w jasnych kolorach. Być może grozi jej likwidacja, bądź też sprzedaż innemu podmiotowi poza Jastrzębską Spółkę Węglową.
- Trzeba podjąć radykalne kroki, by nie dopuścić do likwidacji WZK „Victoria” – mówi Anna Zalewska. – Platforma Obywatelska zna sytuację, ale przed wyborami nie chce mówić o problemach. My jako PiS mamy program naprawczy dla polskiego górnictwa i co się z tym wiąże również dla wałbrzyskiej koksowni. Spółki energetyczne powinny kooperować ze spółkami węglowymi, bo uważamy, że to szansa na uzdrowienie tej sytuacji. Musimy zapoznać się z dokładną sytuacją finansową wałbrzyskiej koksowni i zapanować nad tym chaosem.

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group